Start » Aktualności » Kłusaki » kłusaki francuskie » Krótka ocena szans kłusaków na 2 lipca 2011

Krótka ocena szans kłusaków na 2 lipca 2011

data publikacji: 01.07.2011, 13:06  |  autor: elwira  |  źródło: SHiUK   |  liczba komentarzy: 0

Fot: Finisz.pl

 

1. Rani d'Orge powożona przez Melanię Matkowską w ostatniej swojej gonitwie we Wrocławiu zajęła trzecie miejsce. Po szybkości osiąganej przez konia można sądzić, że jego forma rośnie. Biorąc pod uwagę fakt, że był to dopiero drugi start w tym sezonie, jest to dobry prognostyk na przyszłe gonitwy. Może i na Służewcu zadziała szczęście nowego toru wyścigowego, co miało już kilkakrotnie miejsce na Partynicach w tym sezonie i para Melania - Rani d'Orge zwycięży po raz pierwszy, po zajętych wspólnie dwukrotnych trzecich lokatach.

2. Keep Chance po bardzo krótkim, ale owocnym sezonie 2008 zakończonym dwoma zwycięstwami w dwóch startach w których koń brał udział, powróciła na tor w maju 2011 po dwu i pół letniej przerwie. W tym roku startuje po raz trzeci, a drugi z Witoldem Wasilewskim w sulkach. Jeśli zaprzęg zajmie płatne miejsce, to należy to uznać za sukces.

3. Moon de Boisaubert jest klaczą o bardzo dużym potencjale, mająca w swoim posiadaniu rekord Polski 1.16,4, ale jednocześnie jest nieprzewidywalna. Jeśli przed i w wyścigu zachowywała się spokojnie, to pokonywała najlepsze konie w kraju, jeśli nie, to potafiła nawet zrzucić powożącego z sulki. W tej gonitwie napotyka na trochę słabszych przeciwników niż we wcześniejszych tegorocznych spotkaniach, a Wiesław Kałuża doskonale zna swego konia i mogą w tej gonitwie zawalczyć. Płatne miejsce jest w ich zasięgu.

4. Qualida Pat z podwójnym championem Polski 2009-2010 Moniką Ostrowską w sulce mimo słabszej konkurencji niż w ostatnich wyścigach, nie mają w tym biego pewnego zwycięstwa, ale pierwsza trójka jest jak najbardziej realna.

5. Lucky de Génetine jest jedynym wałachem w stawce i drugim koniem, który powrócił na tor po ponad dwóch latach przerwy. Bartłomiej Żakowski będzie powoził tym koniem już po raz piąty. Jego forma rośnie z wyścigu na wyścig, choć na zwycięstwo jeszcze za wcześnie. Płatna lokata ponownie jest możliwa.

6. Lucky Star nie lubi długich podróży, które wpływają na nią stresująco. Ostatnie dwa wyścigi w Warszawie zakończyła poza płatnym miejscem, ale w silniejszej stawce niż dzisiejsza. Zmiana powożącego na zdecydowanie lżejszą Wandę Górniak, która już wcześniej klaczą powoziła i odnosiła sukcesy, może pozytywnie wpłynąć na wynik w celowniku. Bez komplikacji w czasie wyścigu, powinna powalczyć o wyższą płatną lokatę, mimo że klacz ma juz za sobą najlepsze lata na torze.

7. Quenya d'Acanthe nie jest koniem, któremu można zaufać. Z 14 wyścigów w Polsce, tylko dwa ukończyła. Powożący Taras Saliwonchyk nie będzie miał łatwego zadania, aby ukończyć bieg unikając dyskwalifikacji, nie mówiąc o zajęciou platnej lokaty.

Rankning: 4,6,1,3,5,2,7

SHiUK