Start » Aktualności » Kłusaki » kłusaki - Szwecja » FINISZ o srebrnej dywizji na torze Eskilstuna 7 stycznia 2006

FINISZ o srebrnej dywizji na torze Eskilstuna 7 stycznia 2006

data publikacji: 03.01.2006, 00:56  |  autor: elwira   |  liczba komentarzy: 0

Ilster d'Espiens, som var elitloppsfinalist 2005, är skadad och missar årets Prix d'Amerique. Foto: Thomas Blomqvist. źródło: kanal75

Ilster d'Espiens, som var elitloppsfinalist 2005, är skadad och missar årets Prix d'Amerique. Foto: Thomas Blomqvist.
źródło: kanal75

3 EMPIRE DUST – od dawna w srebrnej dywizji, chociaż jeszcze bez zwycięstwa, ale za to potrafił już zająć trzecią lokatę w finale. Ma dobrą pozycję startową i optymalną formę, a bieganie w podkowach nie stanowi dla niego problemu.

 

9 ACCLAIM – obdarzony piorunującym finiszem, ale nie lubi zamkniętych pozycji po wewnętrznej. Startuje z drugiej linii za bardzo szybkim koniem nr 1 i powożący będzie musiał podjąć szybką decyzję, czy wycofać się czy też próbować pójść do przodu, jednocześnie zmieniając tor. Ostatnio w finale brązu zajął drugie miejsce, nie zdołał odrobić strat, jednak przegrał niewiele, a na zakręcie został przyhamowany przez słabnącego konia. Dziś debiutuje klasę wyżej, jednak obsada jest umiarkowanie silna i pobiegnie z szansami.

 

6 ÅLARÖKARN – bardzo szybki od startu. Jeśli uda mu się objąć prowadzenie, jego szanse wzrosną i może nawet wytrzymać do mety.

 

7 TAYLOR BOKO – ostatnio ścigał się z końmi do 1,5 miliona koron, z których jeden dziś pobiegnie w złotej dywizji. Wygrał w ładnym stylu, a ponadto pasuje mu krótki dystans, ma za to niezbyt dobry numer startowy.

 

10 RADO – bardzo dobry koń, lecz raczej na dłuższe dystanse. Jeśli tempo będzie wyjątkowo mocne, ma szansę oddać skuteczny finisz. Sulker dobrze zna konia, był z nim trzeci w poprzednim srebrnym finale.

 

1 WOMBAT – w poprzednim wyścigu spotkał się z końmi do 1,95 mln koron. Po starcie zawzięcie walczył o prowadzenie w szaleńczym tempie i dość dobrze wytrzymał do mety. Przegrał wprawdzie wyraźnie, ale nad trzecim koniem miał równie dużą przewagę. Typowy sprinter z dobrym numerem startowym.

 

Ranking FINISZ: 3,9,6,7,10,1