Start » Aktualności » 2004 » Damis organizatorem wyścigów?

Damis organizatorem wyścigów?

data publikacji: 15.12.2004, 16:21  |  autor: elwira   |  liczba komentarzy: 0

27-28 listopada 2004 Fot.: aga76

27-28 listopada 2004
Fot.: aga76

W ubiegły piątek, 10 grudnia odbyło się posiedzenie Rady Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. Najważniejszym punktem obrad była dyskusja na temat propozycji złożonej przez spółkę Damis dotyczącej organizacji Wyścigów Konnych na Służewcu w przyszłym sezonie.

 

Nieco ponad tydzień wcześniej, w środę 1 grudnia, odbyło się spotkanie w siedzibie firmy Damis gdzie na zaproszenie prezesa pana Bogdana Tomaszewskiego zjawiło się szerokie grono osób związanych z wyścigami - hodowcy, właściciele i trenerzy.

Obecni byli: Bolesław Mazurek, Krzysztof Tuliński, Benedykt Godlewski, Zygmunt Składanowski, Paweł Krakowiak, Janusz Szweycer, Stanisław Guła, Krzysztof Ziemiański, Jakub Kartus, Iwona Chojnowska, Michał Wojnarowski, Tadeusz Dobczyński, Andrzej Prądzyński, Tadeusz Sobierajski, Maciej Janikowski, Andrzej Walicki, Zygmunt Sobolewski, Grzegorz Kaczmarek i Janusz Romanowski.

Pan Tomaszewski przedstawił zarys swojej propozycji, w której zasadniczymi elementami jest z jednej strony chęć i gotowość organizacji wyścigów konnych przez firmę Damis, z drugiej strony organizacja nowego podmiotu w postaci spółki akcyjnej, który byłby w stanie prowadzić zakłady wzajemne. 1/3 akcji tej spółki przeznaczona byłaby dla firmy Damis, 1/3 dla dużego udziałowca natomiast 1/3 zostałaby przeznaczona do objęcia przez środowisko wyścigowe. Planowany kapitał spółki to 2,4 mln złotych (1 udział 800 PLN, minimalny zakup 5 akcji czyli 4000 PLN). Zakładana pula nagród na przyszły sezon została oszacowana na ok. 4 mln złotych. Propozycje te zostały przedyskutowane przez uczestników spotkania i zakończyły się wnioskiem o przedstawienie już konkretnych propozycji na piśmie na najbliższe posiedzenie Rady PKWK.

Tak też się stało.
Rada PKWK zobligowała Prezesa PKWK do przedstawienia tych propozycji właściwym ministrom.

 

Na Radzie poruszane były też inne propozycje na prowadzenie wyścigów konnych w przyszłym sezonie. Niestety wszystkie one są jedynie bardzo mglistymi deklaracjami bardzo potencjalnych inwestorów. Niezainteresowany organizacją wyścigów jest także Totalizator Sportowy.

 

Ostatnim punktem Rady była kwestia odwołania Prezesa PKWK pana Jerzego Budnego. Wniosek ten został przedstawiony przez Radę Trenerów. Niestety z powodów formalnych (jakieś niejasne kwestie proceduralne - brak wpisania w porządek obrad) wniosek nie był głosowany tylko przeniesiony na następną Radę, która ma się odbyć w styczniu.