Start » Aktualności » 2008 » Rozwój wyścigów wg TS - spotkanie ze środowiskiem

Rozwój wyścigów wg TS - spotkanie ze środowiskiem

data publikacji: 12.12.2008, 17:53  |  autor: elwira   |  liczba komentarzy: 0

Kilka dni po spotkaniu TS (Totalizatora Sportowego) z trenerami, dziś w południe rozpoczęło się spotkanie z szerokim gronem właścicieli, hodowców i trenerów koni wyścigowych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele TS Prezes Sławomir Dudziński, Członek Zarządu Piotr Gosek, Dyrektor Włodzimierz Bąkowski oraz przedstawiciel PKWK Prezes Feliks Klimczak.


Prezes Sławomir Dudziński w krótkiej prezentacji opracowanej przez firmę zewnętrzną przedstawił pięcioletni plan rozwoju wyścigów (prezentacja dotyczyła wyłącznie samych gonitw). Zaprezentowane dane nie są oficjalne, a jedynie orientacyjne. Dokładna informacja i biznesplan zostaną przekazane na przyszłotygodniowej konferencji prasowej.


Rozpoczęcie sezonu 2009 jest zaplanowane na 19 kwietnia, a zakończenie na 29 listopada. Przerwa w rozgrywaniu gonitw będzie 11 – 12 lipca.

 

W tym okresie planowane jest rozegranie 68 dni wyścigowych z gwarantowaną przez TS pulą nagród w wysokości 5,2mln zł. Pula ta ma zostać powiększona o 200 tyś zł ze środków własnych PKWK. Prezes TS ma nadzieję, że uda się również pozyskać sponsorów i zwiększyć pulę do kwoty 6 mln zł.


Ponadto w planach jest sukcesywne zwiększanie liczby dni wyścigowych oraz liczby koni w treningu. Dane zaprezentowane w tym zakresie przez TS spotkały się z aktywnym odzewem ze strony zaproszonych gości.


Poza planem zwiększenia liczby dni wyścigowych i puli nagród, przewidziany jest rozwój sieci kolektur, dystrybucja zakładów w sieciach bukmacherskich, remonty trybun i toru oraz relacje w mediach. Aktualnie trwają rozmowy z lokalnymi stacjami telewizyjnymi, tv internetową oraz platformami cyfrowymi.

 

W przyszłym roku planowany jest remont trybuny głównej, toru roboczego i 30% stajni, za rok remont II trybuny oraz projekty i budowa toru wyścigowego (całorocznego w docelowych założeniach), a także remont siodlarni i przeniesienie tzw. wagi. W planach jest też stworzenie miejsc dla koni przyjezdnych.


W spotkaniu zdecydowanie zabrakło głosu PKWK odnośnie planu podniesienia poziomu hodowli i jej rozwoju. Brak planu hodowlanego, brak planów zakupu nowych ogierów, brak premii hodowlanych może być sporą przeszkodą w realizacji śmiałych planów rozwoju wyścigów.