Start » Aktualności » 2010 » Dzień Czeski i Gala KMET

Dzień Czeski i Gala KMET

data publikacji: 21.10.2010, 16:25  |  autor: elwira   |  liczba komentarzy: 0

Nagroda Efforty ELECTRA DEELITES przed BLACK PANTERA 23 października 2010 Fot.: FINISZ

Nagroda Efforty
ELECTRA DEELITES przed BLACK PANTERA 
23 października 2010
Fot.: FINISZ
 

Sezon wyścigowy 2010 na warszawskim Torze Służewiec  powoli dobiega końca. Zanim jednak 29 listopada nastąpi ceremonialne palenie programów wyścigowych, a z głośników tradycyjnie popłynie ”Ta ostatnia niedziela” w wykonaniu Mieczysława Fogga, bywalców toru czeka jeszcze sporo atrakcji.


Nadchodzący weekend (23 i 24 października) zdominują dwa ważne wydarzenia.


Sobota (23 X) będzie Dniem Czeskim. Impreza ta organizowana jest wspólnie z przedstawicielami ambasady Republiki Czeskiej, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa Republiki Czeskiej Ivana Fuksy. Wydarzenie ma związek z przypadającym na 28 października najważniejszym świętem państwowym z okazji założenia niepodległego państwa Czechów i Słowaków w 1918 roku.


Tego dnia planujemy:

  • Pokaz koni z najstarszej w Czechach Stadniny Kladruby, założonej w 1563 roku, znanej z hodowanych w celach ceremonialnych i reprezentacyjnych koni kladrubskich.

  • Prezentację Stadniny Napajedla, funkcjonującej już od blisko 130 lat, słynącej z hodowli świetnych koni pełnej krwi angielskiej.

  • Powtórkę wideo 120 edycji gonitwy Wielka Pardubicka rozegranej 10 października.

  • Prezentację Republiki Czeskiej jako ciekawego kraju, wartego odwiedzenia.

  • Prezentację atrakcji miasta Pardubic.

  • Stoiska wybranych firm czeskich, w tym czeskie drewniane zabawki, czeskie piwo, wino i kulinaria.


Nie zabraknie również wyścigowych emocji. Odbędzie się 8 gonitw, w tym najważniejszy sprawdzian dla 2-letnich klaczy (Nagroda Efforty, z pulą 31 500 zł) i dla 2-letnich ogierów (Nagroda Mokotowska, z pulą 43 750 zł), który wyłania zimowego kandydata na Derby.


Powyższe atrakcje skierowane są do wszystkich gości odwiedzających tego dnia Tor Słuzewiec. Większość z nich dostępna będzie również podczas uroczystej Gali KMET, odbywającej się dzień później - 24 października. Wierzymy, że dzięki sąsiadom z południa uda się na weekend zmienić Tor Służewiec w jarmark czeski, a atrakcje przyciągną liczne grupy warszawiaków.


Natomiast w niedzielę zaplanowaliśmy prawdziwą ucztę dla fanów wyścigów. Tego dnia w trzech gonitwach (1300 m, 1600 m i 2400 m), każda z pulą nagród 80 500 złotych, staną w szranki najlepsze konie z trzech państw zrzeszonych w KMET: Czech, Słowacji i Polski.


Więcej o Gali KMET >>> 1 <<< i >>> 2 <<<<


Bilety po 5 (strefa B), 15 (strefa A) i 25 złotych (rodzinny) do nabycia na miejscu.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

www.torsluzewiec.pl