Start » Aktualności » 2014 » Hubertusa czas zacząć

Hubertusa czas zacząć

data publikacji: 23.10.2014, 17:37  |  autor: elwira  |  źródło: torpartynice.pl   |  liczba komentarzy: 0

Fot: torpartynice.pl/M.Nowakowska

 

Trzy konie z Wielkiej Wrocławskiej Totalizatora Sportowego spotkają się w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu. Szczególną okazję do rewanżu będzie miała partynicka Habana, która w najważniejszej gonitwie sezonu była dopiero szósta. Bezpośrednio wyprzedził ją Sopran Best, a słowacka Jihlava finiszowała jako druga. Do walki o zwycięstwo może się również włączyć czeski reprezentant Tarant, który tegoroczny sezon rozpoczął na Partynicach trzecim miejscem w Nagrodzie Otwarcia Sezonu. Mógł nawet tamtą gonitwę wygrać, ale kiedy jako pierwszy zbliżał się do celownika, jeździec nagle przestał go wysyłać.

 

Trzyletnie fobluty ścigać się będą w gonitwie z płotami, a pobiegną w niej doświadczone już w tego rodzaju biegach Normana, Dhaulagiri, Zafra czy Netto. Powalczy z nimi słowacka przedstawicielka My Grey Lady, mająca za sobą udany debiut płotowy (drugie miejsce) na torze w Bratysławie.

 

Ostatni w tym sezonie mityng wyścigowy na Partynicach otworzy Nagroda Cheval Francais, w której rywalizować będą najlepsze klacze kłusaki francuskie z Usitą na czele.

 

W dwóch pozostałych gonitwach dnia ścigać się będą arabskie trzylatki oraz trzyletnie i starsze fobluty.

 

 

 

Kiedy ostatni koń minie celownik, kiedy ucichną brawa po ostatniej w tym sezonie dekoracji zwycięzców – rozpocznie się Hubertus. O godzinie13.30 uroczystego otwarcia imprezy tradycyjnie kończącej sezon wyścigowy i jeździecki dokona Prezydent Miasta Wrocławia. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentują się w paradzie uczestnicy Hubertusa.

 

A w programie:

 

- bicie rekordu prędkości na 100 m przez konie różnych ras

 

- lis szukany dla konnych i pieszych

 

- lis skakany

 

- ognisko, bigos i grzane wino

 

Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki, a dla zwycięzców – atrakcyjne nagrody!

 

Sobota, 25 października 2014

 

Początek - godz. 10.30

 

Wstęp wolny. Zapraszamy!