Start » Aktualności » 2015 » Jesienne gonitwy na Służewcu

Jesienne gonitwy na Służewcu

data publikacji: 11.11.2015, 23:00  |  autor: elwira  |  źródło: torsluzewiec.pl   |  liczba komentarzy: 0

Fot: Finisz.pl

W najbliższy weekend zostanie rozegranych łącznie 16 gonitw, po osiem w sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia najciekawiej zapowiadają się biegi folblutów o Nagrodę Brochwicza i Nagrodę Pawimenta. Natomiast w niedzielę gonitwy koni czystej krwi arabskiej, najpierw starszych o Nagrodę Geparda, a następnie młodszych o Nagrodę Embargo.

Faworytem biegu dla dwulatków o Nagrodę Brochwicza (1300 m, sobota godz. 10.35) będzie zapewne Caccini, który 18 października w imponującym stylu wygrał gonitwę na 1600 m. Najgroźniejszymi rywalami francuskiego ogiera wydają się być inne importowane konie: również francuski Thorn oraz irlandzka Ailana. W biegu o Nagrodę Pawimenta (1200 m, sobota godz. 12.20) dla 3-letnich i starszych sprinterów w walce o zwycięstwo liczyć powinny się Easy Go, Modraszek i rewelacyjna w środkowej części sezonu Uczitelka Tanca. Jednak ta ostatnia nie sprostała roli faworytki w prestiżowej gonitwie na Partynicach, co może świadczyć o obniżce formy.

W niedzielnych gonitwach bardzo intersująco zapowiada się bieg o Nagrodę Geparda (1800 m, niedziela godz. 12.20). Najprawdopodobniej walka w tym biegu rozpocznie się tuż po starcie, bowiem aż piątka koni najlepiej czuje się prowadząc od początku gonitwy. Są to przede wszystkim silny Agis oraz klacze Afrah i Farha. Natomiast faworytem wyścigu o Nagrodę Emabargo (1800 m, niedziela godz. 13.30) dla 3- letnich arabów jest Estarion.

Bomba w górę przed pierwszą gonitwą zarówno w sobotę jak i w niedzielę pójdzie o godzinie 10.00.

Bilety wstępu od 5 zł. Dzieci do 13 lat wchodzą za darmo.

Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl