Start » Aktualności » 2015 » Największy bal środowiska jeździeckiego w Polsce

Największy bal środowiska jeździeckiego w Polsce

data publikacji: 19.11.2015, 10:25  |  autor: elwira  |  źródło: torpartynice.pl   |  liczba komentarzy: 0
Największy bal środowiska jeździeckiego w Polsce już po raz czternasty w za Zamku Kliczków!

Tuż po Nowym Roku, 9 stycznia 2016, po raz czternasty w Zamku Kliczków odbędzie się Gala Jeździecka. Będzie to uroczysta gala, w której uczestniczyć będą gwiazdy polskiego i zagranicznego świata jeździeckiego. Tego wieczoru wiele atrakcji, a przede wszystkim zabawa w świetnym towarzystwie miłośników koni.

Kliczków, od wieków, dzięki lokalizacji w samym sercu Borów Dolnośląskich przyciąga miłośników koni i myślistwa. To właśnie tu Cesarz Wilhelm II odpoczywał i polował w lasach obfitujących w dziką zwierzynę. Bal od lat pozwala nieprzerwanie kultywować piękną tradycję spotkań miłośników koni, które od wieków zajmują szczególne miejsce w zamku.

Gala to nie tylko piękna tradycja, ale również uhonorowanie szczególnie zasłużonych, którym przyznane zostaną nagrody za całokształt działalności na rzecz promowania jeździectwa w Polsce. Wyjątkową atmosferę gali podkreślają liczne toasty na cześć koni, ale też jeździeckie pieśni intonowane przez wszystkich gości.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Uczestnicy dla oddania hołdu koniom ubiorą się w eleganckie stroje jeździeckie nawiązujące do klasycznej mody towarzyszącej wyścigom konnym. Galę poprowadzi Henryk Sawka, prywatnie miłośnik koni, którego rysunek inspirowany galą zostanie przekazany na aukcję dobroczynną na rzecz Magdaleny Cycak, niepełnosprawnej dżokejki. Do atrakcji wieczoru należeć będzie western dance a także taniec kotylionowy, podczas którego goście będą mieli okazję lepiej się poznać. Zaplanowano również występ grupy improwizacyjnej, fotobudkę do robienia pamiątkowych zdjęć, a także liczne gry i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami do wygrania.

Inicjatorami gali są Zamek Kliczków, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, Dolnośląski Związek Jeździecki, Fundacja Pro Culturae Bono oraz Fundacja Rozwoju Jeździectwa.

 

Termin: 09.01.2016

Miejsce: Zamek Kliczków, Kliczków 8, 59-724 Osiecznica

Więcej informacji: http://www.kliczkow.com.pl/imprezy/bal-karnawalowy-gala-jezdziecka