Start » Aktualności » 2016 » Nagroda Konstelacji i przeszkodowe finały

Nagroda Konstelacji i przeszkodowe finały

data publikacji: 13.10.2016, 17:10  |  autor: elwira  |  źródło: torpartynice   |  liczba komentarzy: 0

torpartynice
W niedzielę na Partynicach przedostatni, w tym sezonie, mityng wyścigowy - Dzień Województwa Dolnośląskiego.

Obrończyni tytułu - Nadworna, trzecia w Wielkiej Warszawskiej Height of Beauty, druga w Nagrodzie Rzeki Wisły Cockney Blue, Fangoria z Czech oraz trzy reprezentantki partynickich stajni: Kapryśna, Zarra i Amadora powalczą w Nagrodzie Konstelacji. W wyścigu o Nagrodę Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego na starcie stanie bardzo dobra klacz z Niemiec, irlandzkiej hodowli Franamanagh.

Nadworna wygrała ubiegłoroczną Nagrodę Konstelacji w dobrym stylu. W tym sezonie jednak nie prezentuje takiej wysokiej formy. Najlepiej pobiegła w Nagrodzie SK Krasne, gdzie zajęła drugie miejsce za oaksistką Iron Belle. Na fali wznoszącej jest Height of Beauty, która w Wielkiej Warszawskiej uległa tylko Cacciniemu i Va Bankowi. Z partynickiej trójki najlepsze wyniki ma w tym sezonie Kapryśna, zwyciężczyni Nagrody Novary. Zarra ma na koncie tylko jedno zwycięstwo w tym sezonie. Amadora w swoim niedawnym starcie na Partynicach na dystansie 2200 metrów zajęła trzecie miejsce, w ubiegłorocznej Nagrodzie Konstelacji była siódma. Trenowana w Czechach przez Grzegorza Wróblewskiego Fangoria rozpoczęła karierę w tym sezonie drugim miejscem na Partynicach, w Oaks na Służewcu zajęła dobre piąte miejsce.

W pojedynku o Nagrodę Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego polskich specjalistów od jednej mili sprawdzi trenowana przez Rolanda Dzubasza, Franamanagh. Jej tegoroczne osiągnięcia to trzy zwycięstwa i suma nagród blisko 25.000 euro. Trzyletni Dacosse wygrał w tym sezonie dwukrotnie, w tym Nagrodę Pink Pearla.

W gonitwach skakanych pora na podsumowanie sezonu. Czterolatki powalczą w przeszkodowej Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Stawka liczy dziesięć koni. Tamas wygrywał dwukrotnie, po razie Fines, Herbata i Tasmania. Trzylatki zmierzą się w Czempionacie Płotowym o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław. Po jednym zwycięstwie mają partynicki Tabor i Hades z Czech. Ze startu na start poprawia się Douna, półsiostra Delight My Fire.

Dziesiątka bardzo dobrych stiplerów spotyka się w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu Przeszkodowego. Taurito i Le Grand z Czech już w tym roku na Partynicach zwyciężały, Sopran Best wygrał Nagrodę Masiniego.


 

Serdecznie zapraszamy na końską dawkę emocji w niedziele, 16 października o godzinie 12:15 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice. Wstęp na wyścigi jest bezpłatny!