Start » Aktualności » Sezon 2018 » Arabskie debiuty w „Wielkiej Majówce”

Arabskie debiuty w „Wielkiej Majówce”

data publikacji: 02.05.2018, 17:40  |  autor: elwira  |  źródło: torpartynice.pl   |  liczba komentarzy: 0

Fot: Agata Władyczka - torpartynice.pl

Wyścigowa majówka (niedziela 6 maja) na Partynicach upłynie pod znakiem debiutów koni czystej krwi arabskiej  - obsadę aż czterech z siedmiu zaplanowanych gonitw stanowią araby.  W trzech z nich wystąpi Natalia Hendzel, niedawno nagrodzona tytułem najlepszej amazonki na świecie a.d. 2017 dosiadającej koni czystej krwi arabskiej ! W programie znalazły się również dwie gonitwy „uczniowskie”, w których rywalizować będą młodzi jeźdźcy mający na koncie mniej niż 25 zwycięstw. Początek zawodów, tradycyjnie o godzinie 14:15, wstęp wolny.

 

Konie czystej krwi arabskiej (araby)

Pierwszy raz w tym sezonie na starcie pojawią się trzyletnie araby.

W stawce sprinterów ciekawym koniem jest irlandzkiej hodowli 6-letni Danot, dla którego będzie to debiut na polskich torach. Wcześniej ścigał się w Wielkiej Brytanii.
W obsadzie pozostałych gonitw znalazło się kilka ciekawych, obiecujących koni, takich jak Oman,  Zirgina, Fred i Pontarion po doskonałym reproduktorze Ontario HF; Mera, New Game i Doris Race po świetnym Kazbeku; Kariym, Phia i Wermanika Korczak po innej wyścigowej znakomitości Vasilym Kossacku; czy GH Warisa z niemieckiej hodowli Franka Dilla.

 

Konie pełnej krwi angielskiej (folbluty)

Boks w maszynie startowej zajmie również półbrat trójkoronowanego Intensa, Incognito, który ścigał się z najlepszymi końmi w roczniku, zajmując drugie miejsce w Nagrodzie Rulera, czwarte w Nagrodzie Iwna i ósme w Derby. O zwycięstwo powalczą z nimi Intifada, Freddyisready i Pipasol, które mają już za sobą pierwszy start w tym sezonie.

Na dłuższym dystansie serię zwycięstw spróbuje przedłużyć Hipster, który wygrał swoje ostatnie dwa starty w poprzednim sezonie i zwyciężył także podczas inauguracji 2018 we Wrocławiu. Trzyletnie folbluty spotkają się w wyścigu na milę, a pobiegną w nim m.in. Sini i Relandi, które w debiucie trzy tygodnie temu niemal równocześnie minęły celownik, także w gonitwie na dystansie 1600 m.

 

Gonitwy uczniowskie, czyli kiedy jeździec zostaje dżokejem

W dwóch gonitwach dla koni pełnej krwi angielskiej dosiadający ich uczniowie i starsi uczniowie rywalizować będą w Czempionacie Młodych Jeźdźców pod patronatem Prezesa PKWK.
Zgodnie z kategoryzacją jeźdźców, aby zostać dżokejem należy zwyciężyć w co najmniej 100 gonitwach. Zanim uzyska się ten zaszczytny tytuł należy przejść poszczególne etapy kariery jeździeckiej, które uzależnione są od liczby zwycięstw:

- uczeń jeździecki – jeździec, który nie wygrał 10 gonitw,

- starszy uczeń jeździecki – jeździec, który wygrał od 10 do 24 gonitw,

- praktykant dżokejski – jeździec, który wygrał od 25 do 49 gonitw,

- kandydat dżokejski – jeździec, który wygrał od 50 do 99 gonitw,

- dżokej – jeździec, który wygrał co najmniej 100 gonitw.

 

Jak dojechać
Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobusy 112,113, 862
Z centrum (np. przystanek J.P.2) Autobus 127
Tramwaje: 2, 6, 7 i 17 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobusy 113, 612, 852, 862, 872, 892

Trzeci dzień sezonu wyścigowego: Wielka Majówka

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice, ul. Zwycięska 2, 53-033 Wrocław

6 maja (niedziela) godz. 14:15, wstęp wolny