Start » Aktualności » Wyścigi zagraniczne » Exciting Life wygrał Listed w Niemczech!

Exciting Life wygrał Listed w Niemczech!

data publikacji: 28.05.2011, 18:46  |  autor: elwira   |  liczba komentarzy: 0

Najwyżej sklasyfikowany w Polsce koń w handicapie przed sezonem 2011 wygrał dziś w Baden-Baden wyścig rangi Listed rozgrywany na dystansie 1200 m, pokonując faworyzowaną Lips Poison. To kolejny sukces podopiecznego trenera Adama Wyrzyka i pierwsza wygrana w Niemczech dla Martina Srneca. Kolejnym planowanym startem dla Exciting Life jest wyścig 3 grupy w Hamburgu, jak powiedziała dla racingpost właścicielka konia Sabina Plavac.

 

Startujący z ostatniego boksu Exciting Life galopował początkowo po zewnętrznym torze na 5 miejscu, ale szybko poprawiał swoją pozycję, zmniejszając odległość do prowadzącej Button Moon. Na 200 m do celownika tylko para Exciting Life i faworytka Lips Poison  byli w stanie doścignąć prowadzącą z przewagą klacz i niezwykle skutecznym i błyskotliwym finiszem pokonali ją. Zaledwie o nos lepszy na mecie okazał się Exciting Life, pomimo wyższej wagi.

 

Czas gonitwy 1'10,26'' jest lepszy od polskiego rekordu toru na tym dystansie 1'10''5, który jest nie pobity od 1956 roku.

 

 

WYNIKI: http://www.racingpost.com/horses/result_home.sd?race_id=533794&r_date=2011-05-28&popup=yes

 

VIDEO BadenRacing http://www.youtube.com/user/BadenRacing