Forum dyskusyjne FINISZ.pl Strona Główna Forum dyskusyjne FINISZ.pl
kontakt z adminem redakcja @ finisz.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
LIRY
Autor Wiadomość
kardi
Grupa IV

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 20:40   LIRY

Chcialabym serdecznie podziekowac Panu Zielinskiemu za obszerny raport o stanie zdrowia Kardinale , sa drobne rozbieznosci w wersjach trenera i wlasciciela ale to szczegoly .Rok temu przed Oaks Kardinale slabo sie czula i nie wyjadala ze zloba , natomiast Moza byla w super dyspozycji. Jak tu mozna wierzyc w slowa tak solidnego i prawdomownego czlowieka? Mam goraca prosbe zeby pan sprobowal przedstawic w jakiej dyspozycji jest Badawah , robila galop z czwartogrupowym koniem i nie wygladalo to zbyt optymistycznie.

vera cruz
Grupa IV

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 00:20   

Ciekawe, co tak cicho w temacie N. Liry. Właściciel Badawah wypisuje różne różności na temat Kardinale, żeby zaciemnić obraz w N. Kozienic. Wylewa krokodyle łzy nad Intensem, a tu milczy. Bardzo ciekawa sprawa. Chyba że nie ma się czym chwalić.

ERIDION
Grupa II

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 14:38   ...a gdzie ankieta przed OAKS???

...Po pierwsze wyrażam ogromne zdziwienie a wręcz oburzenie, że przed OAKS nie ma na tym forum zwyczajowej ankiety, która jest przed wszystkimi prestiżowymi gonitwami!
Wiem jednak, że administrator też niekiedy miewa wakacje i zapewne stąd ten brak!
Jeśli chodzi o samą gonitwę, to FAWORYTKA JEST JEDNA - ELECTRA DEELITES, więc pewniak do porządku (w zasadzie niemal do zwycięstwa!) już jest! Zagrozić jej mogą, moim zdaniem, trzy rywalki: głównie MARLENE, po drugie HORTENSJA i nieobliczalna GREEN DUST! Jak się popatrzy uważnie w program, to jasno z niego wynika, że BADAWAH zajmie...DOKŁADNIE PIĄTE MIEJSCE :wink: , więc dlatego właściciel nie ma zbyt wiele do powiedzenia... :wink: Głośno będzie mówił o pogromczyniach... ale dopiero po gonitwie (spisek, polewanie toru i takie tam inne :mrgreen: )
ELECTRA - MARLENE - GREEN DUST - HORTENSJA - BADAWAH - KHILONA - CHIC HILL

G.I.JOE 
Grupa III

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 15:24   

Electra/Hortensja/Marlene

paulina.t 
Grupa I

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Pią Lip 29, 2011 17:17   

wierna pozostanę Marlene:) / Electra/ Hortensja

vera cruz
Grupa IV

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 21:52   

W interesie nas graczy jest, żeby było ciekawie. Moim zdaniem czwórka będzie w tej gonitwie ciekawa, bo niektóre klacze mogą być zmęczone swymi ostatnimi biegami. Dlatego czwórkę zagrałbym w boksie z 5 koni: Electra - Marlene - Green Dust -Hortensja - Badawah.
Ostatnio zmieniony przez vera cruz Pią Lip 29, 2011 21:52, w całości zmieniany 1 raz  

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 22:16   

Jak wygra Electra ,co wydaje sie być na 90% to ta czwórka w boksie się nie zwróci :mrgreen:

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 22:57   

Ponieważ Vera Cruz poruszyła temat grania czwórki ,powiem ,jak się powinno grać czwórkę ,w tym i podobnych biegach ,gdzie jest bity faworyt,żeby coś zarobić i ten bieg będzie demonstracyjny
Więc musimy zrobić załozenia:
-wygrywa Electra
-dalej do czwórki musimy wziąć sztywno 2 konie,u nas będzie to Marlene i Hortensja ,na którą ściągnięto aż dż Lukaska ,żartów nie ma :lol: ,no i chyba można zrobić założenie ,że Marlene nie bedzie dalej jak trzecia i rozpisujemy czwóreczkę
1m Electa
2m Marlene,Hortensja
3m Marlene,Hortensja
4mBabawah,Kilona,Green Dust
x30
dalej druga czwórka
Electra
Marlene,
Badawah,Kilona,Green Dust
Hortensja x20

i jak ktoś chce
Electra
Badawah,Kilona,Green Dust
Marlene
Hortensja x20

Jak ktoś się boi może dawać dwie linie Marlene ,Hortensja

a jak ktoś ma większego stracha ,może sobie jeszcze wiąć czworki z umieszczoną sztywno Electrą na 2-gim miejscu a na zwycięstwo dać Marlene,Hortensja ,te po 5x wystarczą by wygrać nieżle jak tak przyjdzie
i tak się gra czwórkę założeniowo jak się coś czuje i trzeba się modlić, by założenia się spełniły
Taka gra ma jakiś sens
Pozdrawiam -osobiście poluję na duże czwórki i takich już nie gram :mrgreen:
Oczywiście tu tez przesuwamy (bujamy)linię Badawah,Kilona ,Green Dust z 4m na 3m

Jak ktoś chce może zagrać :lol:
Ostatnio zmieniony przez Koniofan Pią Lip 29, 2011 23:04, w całości zmieniany 2 razy  

Borgial 2
Grupa III

Wysłany: Sob Lip 30, 2011 11:21   

ED - Green Dust - Hortensja - Marlene/Badawah, choć nie wykluczam, że ta ostatnia może być wyżej. Szkoda, że zrezygnowano z ankiety. Dlaczego?

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Sob Lip 30, 2011 21:27   

Brawo tr Ziemiański, chyba teraz krytycy zamkną swoje klapaczki na jakiś czas.Jestem też pod wrażeniem jazdy dż Lukaska -zrobił z naszych dżokei masakrę ,podyktował swoje warunki biegu a oni byli bezradni.Ciekawe ,co jutro zrobi na Golden Tirolu.Nie wiem tylko jak długo będzie jeżdził w nagrodach Brezina ,który odbiera szanse koniom ,na których jeżdzi .Teściulu odpuść z nim ,bo nie można na jego jazdy patrzeć .W tym biegu jechał jak potłuczony ,może on zdolny ,ale nagrody imienne to dla niego za wysokie progi.Ile ma tych wygranych biegów w sumie,z czym do innych doświadczonych dżokei.Proponuję wszystkim zabaczyć to sobie dokładnie w TVP Sport o 22.30.Ja jeszcze ten program nagrywam na nagrywarce i potem dokładnie analizuję ,mając niezły ubaw .Gdybym był właścicielem Marlene pogonił bym go na cztery wiatry i Janikowkiemu powiedział coś do słuchu, ale jak ktoś lubi jak jego koń dołuje ,jego sprawa.
Ostatnio zmieniony przez Koniofan Sob Lip 30, 2011 21:30, w całości zmieniany 1 raz  

adas 
Grupa I
Adaś

Wysłany: Sob Lip 30, 2011 23:24   

Dziś Hortensja udowodniła ,że jest najlepsza klaczą rocznika.
Brawo trener Krzysztof Ziemiański i dz Tomek Lukasek .
Gratulacje dla hodowcy i właściciela Jarka Szmyta oraz stajni Klapucha .
Gratulacje i pozdrowienia z Ksiestwa Monaco .
W ubiegłym roku Infamia wygrala Derby i Oaks .
W tym roku Derby wygrał Intens a Hortensja Oaks

Chyba już wiadomo kto zostanie TRENEREM ROKU 2011

Storm Cat 
Grupa II

Pomogła: 5 razy
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 23:56   

Klapucha górą :mrgreen:
Dziękujemy!!!

G.I.JOE 
Grupa III

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 00:18   

Fantastyczna klacz,od samego początku sezonu wpadła mi w oko.Tym bardziej sam się sobie dziwie dlaczego nie wstawiłem Jej do kwinty :evil: :evil: :evil:
BRAWO Trener , BRAWO Jarek

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 00:26   

Masz szanse odbić sobie w kwincie niedzielnej ,tylko trzeba zakładać siatkę za wiekszą kasę :mrgreen: i ogrywać bitych faworytów
Ostatnio zmieniony przez Koniofan Nie Lip 31, 2011 00:27, w całości zmieniany 1 raz  

G.I.JOE 
Grupa III

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 00:31   

Co Powiesz na spółdzielnie ???

ERIDION
Grupa II

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 00:42   

[quote="adas"]Dziś Hortensja udowodniła ,że jest najlepsza klaczą rocznika.

...BEZ PRZESADY....z tą najlepszą klaczą rocznika! :evil:
Gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego zwycięstwa Hortensji w OAKS ale to nie zaprzecza temu, że najlepszą klaczą w roczniku była i jest ELECTRA DEELITES!
To, że dziś przegrała, to niezależnie od dobrej jazdy dżokeja Lukaska, także wina gorszej jazdy (zbyt pewnej zwycięstwa!) dżokeja Piątkowskiego, który nie dostrzegł znacznej straty i na ciężkim podłożu oczekiwał piorunującego finiszu! Nie robię tym samym wyrzutów Pipi, ale stanowczo nie zgadzam się z prymatem Hortensji wśród 3-letnich klaczy! Taką pozostaje dla mnie wychowanka Pani trener Łojek!!! :smile:

vera cruz
Grupa IV

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 01:44   

Nie doceniałem Hortensji. Nie rozumiem jazdy Srneca. Lukasek za to pojechał jak po swoje, po mistrzowsku. Ale forma: stajni, klaczy i dżokeja. Gratulacje!

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 09:29   

Zgadzam się w 100% z Eridionem.Koń i jego forma tak ,wiadomo jak koń dobrze przygotowany to moze coś w biegu z siebie dać.Ale jazda to najważniejszy czynnik do zwyciestwa.Słabi jeżdzcy ,szczególnie na śliskim i grząskim torze się dosłownie błaznią.Taki stan toru pokazuje ,w sposób okrutny ich braki.Nieraz śmieję się ,ze niektórzy powinni sie grzywy trzymac.I prawdą jest ,ze Piątkowski trochę przymistrzuniował i przegrał ,a nie wyciągnął lekcji jak Hortensja wygrała poprzednio -w identyczny sposób na takim samym torze.A jazda Breziny to żal d........ ściska ,żenada

josefin
Grupa IV

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 09:52   

zgadzam się z Eridionem. wg mnie Electra jest dużo lepszą klaczą od Hortensji, a to że nie wygrała wyścigu to zasługa zbyt dużej pewności dżokeja Pipi. klacz niesamowicie przyspieszyła na prostej i "liczyła" inne klacze.szkoda że Pipi nie wziął pod uwagę że Hortensjia może mieć zbyt dużą przewagę i Electrze będzie trudno po tak ciężkim torze finiszować z ostatniej pozycji. ..... no ale myślę że i Pipi nie może sobie darować sposobu w jaki pojechał....Polak mądry po szkodzie

adas 
Grupa I
Adaś

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 10:50   

Nie rozumie dlaczego czepiacie się Piątkowskiego .
Moim zdanie przeprowadził klacz optymalnie i nie popełnił żadnego błędu .
Na prostej na ok. 400 metrów przed celownikiem , próbował bezskutecznie zbliżyć się do wygrywającej Hortensji .Na 200 metrów przewaga zmalała do jednej długości .
Piękna walka trwała na całej prostej .
Widziałem to doskonale przez moja japońską lornetkę .
Dzielna Hortensja utrzymywał przewagę i odpierała skutecznie próbę wyprzedzenia przez ED .
Napisze więcej Hortensja dała swoim przeciwniczką fory .
Wyszła na prosta dużym kołem , daleko od bandy .
Zwrócił na to uwagę komentator , słyszałem doskonale .

T.Lukasek to sympatyczny młody jeździec z Czech .
Jezdzi odważnie i do samego celownika . Tajemnice jego skutecznej jazdy i pięknych zwycięstw w Derby , Oaks , Novary widać gołym okiem .
Trzeba tylko umieć patrzeć .

U naszych sąsiadów jest wielu świetnych jeźdźców .
Można wybierać i przebierać , skolko godno .
Na Służewcu mamy Reznikowa , Piątkowskiego , Turgajewa , Wasiutowa i importowanego Srneca .
Krótka to lista , szwankuje szkolenie i brak pracy z młodym narybkiem .
Ludzie którzy prowadza szkolenia , trudzą się niesamowicie .
Efektów ciągle brak .
Może trzeba pomyśleć nad zmiana ekipy szkolącej , może ktoś inny będzie robił to lepiej i skuteczniej .
Czasem warto zejść ze sceny w blasku jupiterów , niż trwać 100 lat i zejść w niesławie .

josefin
Grupa IV

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 11:42   

nie czepiam się jazdy Pipi, mówię że gdyby nie jechał w dystansie na końcu stawki nie dał by szans innym klaczom w tym wyścigu. ED wykazała się świetnym finiszem i gdyby w dystansie była bliżej czoła stawki wygrałaby wyścig w ręku.
a co do szkolenia młodych jeźdźców.....no to rzeczywiście wielka szkoda, że nikt nie inwestuje w młode pokolenie, w naukę, doskonalenie techniki. PKWK zorganizowało szkolenie dla 10 jeźdźców w Newmarket, szkoda, że jakoś chęci brak na szkolenie młodzieży tu u nas. przecież jest kilku wspaniałych dżokei, którzy na pewno chętnie by poświęcili odrobinę czasu na przekazanie swojej wiedzy młodszym kolegom po fachu

cornaredo
Grupa IV

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 12:11   

Z całym szacunkiem adaś ale Piotrek jednak popełnił błąd i to duży. Ta jazda na ostatniej pozycji a potem finisz na prostej przy ćwiartce 31,5 kosztowała go właśnie zwycięstwo w tym wyścigu.Lukaszek to młody dżokej wygrał tylko ok.150 wyścigów ale jak koń leci to nawet taki mistrz jak Piątkowski który wygrał 1000 razy nic nie poradzi.A z tymi świetnymi jeżdzcami u naszych sąsiadów to nie przesadzajmy.Co do zmiany ekipy szkolącej to też przesada .W tym roku szkolenia prowadził J.Kozłowski i myślę że lepszego nauczyciela to na wyścigach ze świecą szukać.

adas 
Grupa I
Adaś

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 12:14   

Janusz to świetny fachowiec , z tym sie zgadzam w 100 %

Luka.
Grupa IV

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 19:22   

/.../ szkolenie to temat rzeka. jedynym w tej chwili człowiekiem który mógłby to robić jest Mełnicki i kropka.
Ostatnio zmieniony przez elwira Wto Sie 02, 2011 00:06, w całości zmieniany 1 raz  

123
Grupa III

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 22:54   

N i e ! Electra nie była tu lepsza. Taktyka, którą wykonał Piątkowski - oczywiście - też nie. Hortensja wygrała jak chciała, a Piątkowski oszczędził swojego konia na finiszu, wiedząc że nie ma szans. Lukasek znów się bawił. Agresywna taktyka przypomina mi odważne jazdy Olgi Nowak, z którą w duecie Krzysztof Ziemiański osiągał niezłe rezultaty.
ps. Mirek Pilich by to wygrał

123
Grupa III

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 23:30   

i znów fopa mi się przytrafiło:) - Gratuluję!
ps. Pięknie na nosie gra Trener, tym którzy dwa lata temu mówili, że już lepiej by się zajął robieniem zdjęć. Pięknie!

kardi
Grupa IV

Wysłany: Śro Sie 03, 2011 18:01   

Mam pytanie . Za ile mozna kupic Oaks? Chyba wcale nie tak drogo.

ERIDION
Grupa II

Wysłany: Śro Sie 03, 2011 20:01   

kardi napisał/a:
Mam pytanie . Za ile mozna kupic Oaks? Chyba wcale nie tak drogo.

Moim zdaniem, źle zadane pytanie, bo nie słyszałem nigdy o przypadku, by ktoś na Służewcu kupił sobie wygraną!!! Nie sądzę, by taki przypadek mial miejsce w tegorocznej gonitwie OAKS, bo moim zdaniem "kupienie OAKS" oznacza "ustawienie" wyniku gonitwy pod konkretnego konia, a tak raczej NIE BYŁO!

Ewentualnie prawidłowym pytaniem mogłoby tu być: "Za ile X sprzedał wyścig ?", bo o przypadkach sprzedaży konkretnego wyścigu przez danego jeźdźca (najczęściej dosiadającego głównego faworyta!) wiele i głosno było w przeszłości na służewieckim torze!
W takim przypadku "sprzedaż wyścigu" polega na tym, że dany jeździec robi wszystko, by np. nie wygrać lub np. nie być w porządku lub np. nie być w czwórce itp itd. Taka sytuacja nie oznacza, że ktoś "kupił gonitwę" lecz "ktoś sprzedał wyścig" a to różnica!

Sam staram się doszukiwać podobnych przypadków (niejednokrotnie sugerowałem je na forum "Finisz" :wink: ) ale nie za bardzo chcę wierzyć, że tym razem Pipi "sprzedał"!
On, moim zdaniem, był zbyt mocno przekonany o super przerzutce dosiadanej klaczy i przeoczył zwycięską taktykę, wykonaną przez dżokeja Lukaska!

josefin
Grupa IV

Wysłany: Śro Sie 03, 2011 20:57   

czepiacie się Pipi. znam go od dawna i wątpię, żeby sprzedał chociażby 1 wyścig. on sam przyznał, że popełnił błąd w tym wyścigu, że jechał po tyłach, a potem nie mógł się przesunąć do przodu bo go blokowała inna klacz, a na prostej już nie dał rady dogonić Hortensji.
po za tym, kto normalny sprzedałby wyścig, jeśli może za wygraną dostać sporo kasy a poza tym pracuje na swoją opinię.
tak więc nie rozumiem ludzi rozpuszczających plotki o sprzedaniu wyścigu- jesteście żałośni

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi