Forum dyskusyjne FINISZ.pl Strona Główna Forum dyskusyjne FINISZ.pl
kontakt z adminem redakcja @ finisz.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WIELKA WARSZAWSKA

WIELKA WARSZAWSKA. Nagroda Prezydenta m. st. Warszawy G3 (kat. A) 81 000 zł Gonitwa międzynarodowa dla 3 l. i st. koni (2600 m)
BRZASK dż. J. Ochocki 56
8%
 8%  [ 3 ]
BEJRUT dż. J. D. Hillis 56
2%
 2%  [ 1 ]
KRÓLOWA ŚNIEGU dż. M. Pilich 54
26%
 26%  [ 9 ]
NECHEMIA k. dż. M. Maroszek 58
0%
 0%  [ 0 ]
GONT dż. S. Wasiutow 56 okulary
2%
 2%  [ 1 ]
DARABUKKA dż. W. Szymczuk 54 okulary
5%
 5%  [ 2 ]
SAKENOS dż. E. Zahariev 60
11%
 11%  [ 4 ]
NITISARA dż. A. Reznikov 54 okulary
8%
 8%  [ 3 ]
JAM HETMAN dż. T. Dul 56
23%
 23%  [ 8 ]
NOBILA dż. Z. Smida 58
0%
 0%  [ 0 ]
SAN LUIS dż. P. Piątkowski 60 okulary
8%
 8%  [ 3 ]
Głosowań: 2
Wszystkich Głosów: 34

Autor Wiadomość
Dżami
Grupa I

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 14:42   

Mnie to co napisałaś Elwiro wcale emocji nie ostudziło :D ( jaki rym ! ) Po ostatnim występie , mógł nie chcieć bo to trudny koń . Nie wiem jak trener go przekonał ... Piotrek nie żałuje teraz sowjej decyzji . Odniósł w Polsce największy sukces na Służewcu , choć przy tym jak jeździł w Niemczech ten sukces jest " małym piwkiem " ;)

Pozdrówka :)

Fenicja
Grupa III

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 14:43   

http://www.hipodrom.tpi.pl/
> Z ostatniej chwili
napisali tam ze krolowa to ni jest kon wybitny...ciekawe...
moim zdaniem krolowa popisala sie pieknym finiszem (poraz kolejny) ale tym razem byla za daleko... byla poprostu zle przeprowadzona za daleko od czola stawki a szkoda... jednak trzeba przyznac ze san luis tez byl dobrze przygotowany ale czy byl od niej lepszy.... nie sadze... ale jedno jest pewne w tej gonitwie Piatkowski byl o niebo lepszy od Mirka...

elwira 
administrator

Pomogła: 13 razy
Wysłany: Pon Paź 11, 2004 14:48   

Widzę że doskonale znasz dżokeja Piotra Piątkowskiego :)
Ja powiem, że po gonitwie to każdy jest mądry.

Proponuję już zakończyć peany pochwalne na jego cześć w tym wątku, bo znów mnie zmuszacie do cięcia, czego bardzo nie lubię!
W przeciwnym razie zamknę wątek.

Jeśli chcecie uczestniczyć w merytorycznej dyskusji to zapraszam!

elwira 
administrator

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 14:55   

Fenicja napisał/a:
napisali tam ze krolowa to ni jest kon wybitny...ciekawe...
moim zdaniem krolowa popisala sie pieknym finiszem (poraz kolejny) ale tym razem byla za daleko... byla poprostu zle przeprowadzona za daleko od czola stawki a szkoda... jednak trzeba przyznac ze san luis tez byl dobrze przygotowany ale czy byl od niej lepszy.... nie sadze... ale jedno jest pewne w tej gonitwie Piatkowski byl o niebo lepszy od Mirka...

Moim zdaniem Królowa jest lepsza. SL wyścig się po prostu złożył. Pisałam już kiedyś, że ten koń ma ogromne możliwości, ale jego charakter powoduje, że koń jest nieprzewidywalny i to jak pobiegnie zależy tylko i wyłącznie od niego.
Potrafił wyłamać i dż. Pilichowi i dż. Piątkowskiemu.
W tym wyścigu miał ochotę lecieć to poleciał.
Na zakręcie SL pamiętając że najczęściej tu dostaje baty zaczą tulić uszy i przestał lecieć. Dżokej nie mógł nic zrobić, nie mógł mu jak normalnemu koniowi dać batem, bo SL nie oddaje od bata tylko od niego wyłamuje lub stopuje!
SL chciał wygrać to wygrał.
Z wywiadu w ŻW wynika podobny wniosek - dż. do końca siedział "cicho" żeby tyko nie przeszkodzić SL w galopie.

Marxx
Grupa I

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 15:12   

Wspomniany w jednym z post'ow artykuł w ZW zawiera dość ciekawe zdjęcie z finiszu WW - mam niejasne wrazenie, ze Mirek stoczył z KS drobną walkę gdyż klacz zaczęła się ponownie kłaść do środka. Inaczej mówiąc - ten finisz był ponad jej siły a dżokej zmuszony był stoczyć walkę nie tylko z rywalami ale i z dosiadaną klaczą.
Impresja ta może jest błędna - nie wiem. Ale jakoś mi się tak to kojarzy. W świetle tych odczuć trudno mi za najlepszego konia sezonu uznać konia który staje się niesterowny w momencie kiedy dochodzi do mocnej walki.
Pozdrawiam,

elwira 
administrator

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 16:10   

http://swiatkoni.pl/index.php?p=11&idgal=52
mała galeria z WW
i znów FINISZ w Świecie Koni :) http://swiatkoni.pl/index.php?p=1&idnews=183

Fighter
Grupa II

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 16:37   

No cóż - handicap po gonitwie typowo jesienny - wiele koni po formie. Czas słaby jak na tak doborową stawkę i stan toru, chciaż bieg rozegrany w sumie rzetelnym tempem.
San Luis - 65
Nitisara - 61
Królowa Śniegu - 60
Gont - 61,5
Jam Hetman - 61,5
Darabukka - 58,5
Bejrut - 60
Nobila - 58,5
Sakenos - 60
Brzask - 59,5
Nechemia - 57,5
Napisałem na forum zmdom, że Pilich nie mógł lepiej przeprowadzić Królowej, bo ona musi lecieć po największym łuku. NIedowidzi na prawe oko i w kanacie galopuje gorzej, co okazało sie wiosną w gonitwie przegranej do Montbarda. Dlatego zawsze finiszuje polem, a tym razem liczna stawka i krotka prosta pozbawiły ją możliwości skutecznej walki o zwycięstwo. Można dywagować, że może jednak środkiem toru, by widziała jakieś konie po lewej stronie, to byłoby optimum, ale jakby poszła środkiem i przegrała, to byłyby pretensje w drugą stronę.
Strasznie sobie późno o tym defekcie Królowej przypomniałem. Gdyby tak wcześniej, może dziś byłbym bogatym człowiekiem...
:lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll:
Pozdrawiam

Fenicja
Grupa III

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 17:03   

Marxxsie czy te zdjecia mozna gdzies zobaczyc w internbecie (te na z ŻW)??? jezeli tak to bardzo prosze o strone z gory dziekuje

Nexia
Grupa I

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 17:19   

Skoro Królowa Śniegu ma problemy z okiem to czy nie powinna biegać w okularach ???.

Pozdrawiam

Nexia
Grupa I

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 17:26   

Też zastanawia mnie zdjęcie w ŻW dotyczące KŚ.

Przypomina mi się jak w perfidny sposób dżokej RG Panczew wstrzymywał Upsalę w N. Iwna. I jakoś tak bez urazy tak mi się teraz skojarzyło.

Może ktoś mógłby pogadać z dż. M. Pilichem i on by powiedział co faktycznie się stało.

Fenicja link do ŻW podała Elwira na poprzedniej stronie:

http://www.zw.com.pl/gallery/zw2/18/55/18552.pdf

Cały czas chodzą mi te okulary po głowie. :)

Ciekawe kogo dziennikarze wybiorą na Konia Roku?.

A może i My jako Finiszowcy wybierzemy sobie KONIA ROKU w ankiecie?.

Pozdrawiam

Dżami
Grupa I

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 17:30   

Gawrosz nie ma lewego oka i okularów też nie ma , ale w programie jest napisane przy wadze l oko ...

Nexia
Grupa I

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 17:39   

A San Luis dobrze widzi i biega w okularach.

Nie w tym rzecz, że widzi czy nie czy biega w okularach czy nie.

Pytanie moje nasunęlo mi się czytając posty Fightera i Marxa.

Zadam inaczej pytanie:

Czy jeśli koń np. ma tendencję do crossingu czy kładzenie się na inne konie w wyścigu a przy tym niedowidzi na jedno oko (czy oba) to czy nie powienien biegać w okularach?.

Pozdrawiam

Dżami
Grupa I

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 17:58   

Przepraszam nie zrzumiałam dobrze pytania :D Ale skoro jest tak , że nie dowidzi na jedno oko lub oba , to powinna być informacja tak jak przy Gawroszu :D

Marxx
Grupa I

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 19:20   

Cóż - nie wiem czy okulary są dobre na wszystko.
Na mój mały rozumek - odpowiedź na takie pytanie powinna wynikać z duuuuużego doświadczenia a nie z rozumku :) ale spróbuję zmierzyć się z tematem nie mające tego doświadczenia ani w ząb :) .

Koń wie że obok jest drugi koń.
Nie wiem skąd wie ;) ale wie. Może dlatego że jest koniem.
Jeżeli koń "ucieka" od konia to każdy dodatkowy bodziec pobudza ten odruch prawdopodobnie potęgując reakcję. Chodzi bowiem o "strach".
Jeżeli koń "wali się" na innego konia szukając oparcia - bo czuje że jest za mocno i szuka pomocy - będzie jej szukać bo chce ją znaleźć :) . Okulary jedynie osłabią impuls - ale "osłabienie" w tym wypadku ma znacznie mniejsze znaczenie.
Co gorsza - taktyka przeprowadzenia Królowej Śniegu zakłada praktycznie z góry finisz z pola - tym samym najczęściej możliwe oparcie będzie po lewej stronie. Przy lewostronności koni - wychodzi dość kiepski zbieg okoliczności.
Dżokej może powodować wodzami bądź wpływać na konia batem. Pamiętajmy też, że wszystko odbywa się w sytuacji, w której kobyłka aby wygrać musi dać z siebie wszystko, jeździec musi w niezakłócony sposób ją intensywnie wysyłać. Robi się coraz trudniej.
Bat tylko w lewej ręce, może przestanie schodzić do kanatu widząc bat.
Przy długim finiszu a taki musi oddawać idąc z końca i niemożność przełożenia bata to spory problem.
Na zdjęciu Mirek skraca prawą wodzę dając impuls do wyprostowania kobyłki. Paradoksalnie, koń odpowiada mocniejszym schodzeniem do środka a odpowiedzią na skróconą wodzę albo delikatne przerobienie jest jedynie delikatne, ochwycone przez obiektyw skręcienie głowy. Taka sytuacja zmusza jeźdzca do "odpuszczenia" bo grozi potknięciem a już na pewno uniemożliwia skuteczną kontynuację przyspieszenia na finiszu. Czyli 1:0 dla kobyłki bo cała zabawa w "podpieranie" wynika z tego, że słabnie.

I tyle moich przemyśleń. Błędów w nich zapewne mnóstwo :) ale może dadzą początek ciekawej merytorycznej dyskusji :)

Pozdrawiam,

Nexia
Grupa I

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 19:30   

Dzięki Marxx za wyjaśnienia.

Pozdrawiam :)

Nexia
Grupa I

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 19:33   

Dżami nie to miałam na myśli żebyś mie przepraszała.

Pozdrawiam :)

elwira 
administrator

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 20:12   

Mam około 500 zdjęć z WW więc może uda się na nich dostrzec więcej szczegółów. Niestety wrzucę je nie wcześniej niż po 23 :(
Co do wywiadu z Mirkiem Pilichem to chyba nie będzie problemu :)

bogush
Grupa II

Wysłany: Pon Paź 11, 2004 23:33   

Wg mnie KŚ była w najlepszej formie w St. Lager. (choć w Derby była również wyfitowana). Ale to w St. Lager szła prosto jak po sznurku,, w celowniku też była w polu.

elwira 
administrator

Wysłany: Wto Paź 12, 2004 00:41   

elwira napisał/a:
Mam około 500 zdjęć z WW więc może uda się na nich dostrzec więcej szczegółów. Niestety wrzucę je nie wcześniej niż po 23 :(

Bardzo przepraszam ale zdjęcia zamieszczę dopiero w czwartek.
Teraz w galerii jest trochę nowych zdjęć z Partynic.

bogush
Grupa II

Wysłany: Wto Paź 12, 2004 01:28   

Elwira chyba jesteś zmęczona. Cytujesz samą siebie.

elwira 
administrator

Wysłany: Wto Paź 12, 2004 07:38   

No tak :oops:
Poszłam spać po 2 :roll:

Ale już piję kawę więc jedno oko powoli mi się otwiera.
I w związku z tym mam pytanie:
Jak oceniacie zainteresowanie władz Warszawy Wielką Warszawską?
Ostatnio zmieniony przez elwira Wto Paź 12, 2004 07:49, w całości zmieniany 2 razy  

Marxx
Grupa I

Wysłany: Wto Paź 12, 2004 07:41   

Jakie starania organizatorów taki i zainteresowanie mediów i władz Warszawy. Kompromitacja totalna - warto przypomnieć, co wypunktowano w ZW, że wiceprezydentem miasta jest członek Rady JC :)

Pozdrawiam,

elwira 
administrator

Wysłany: Wto Paź 12, 2004 07:50   

Ciekawe czy władze zostały zaproszone?

elwira 
administrator

Wysłany: Śro Paź 13, 2004 07:37   

Ponieważ nie każdy czyta całe forum od deski do deski,
tu podlinkuję jeden z tematów, który pojawił się przy okazji dyskusji o WW:
http://www.finisz.pl/forum/viewtopic.php?t=477
Zapraszam do wpisywania pytań, na które odpowiedzi chcielibyście usłyszeć od dż. Piotra Piątkowskiego.
Wywiad zobowiązałą się przeprowadzić Dżami i liczę, że nie zmieni zdania :)

elwira 
administrator

Wysłany: Śro Paź 13, 2004 10:28   

Cytat:
Dziwna jest natomiast wypowiedź trenera Walickiego na łamach Życia Warszawy mówiąca, że bardziej liczył w tym biegu na Nitisarę. Przeczy temu posadzenie na zwycięzcę dżokeja Piątkowskiego (na klaczy jechał mniej doświadczony A. Reznikov) oraz wygląd konia na padoku i podczas wyścigu, a taki trener już na pewno mylić w ten sposób się nie może. Czyżby więc to był tylko prosty blef Andrzeja Walickiego?

http://www.hipodrom.tpi.pl/

Wypowiedź trenera wcale nie jest dziwna. Jest ona jak najbardziej uzasadniona. Nitisara na treningu spisywała się znakomicie, na padoku wyglądała wspaniale. SL wyglądał dokłądnie tak samo, ale on jest ogromnym i silnym ogierem, a to wcale nie znaczy że wygląda przez to lepiej czy gorzej.
Dosiadł jej mniej doświadczony jeździec ponieważ on ją dobrze znał i WYWAŻYŁ się. Piotr Piątkowski znał za to SL (który niósł wyższą wagę) i to było najważniejsze, przy doborze jeźdźca dla tego naprawdę niezwykle trudnego konia.
Trener się nie pomylił. Powiedział prawdę i dziwię się, że taki znawca jak Hipodrom podważa jego opinię.

Cytat:
Natomiast jeśli chodzi o faworyzowaną Królową Śniegu, to jej bieg był powieleniem Derby i St. Leger (z zachowaniem nawet toru jazdy, przez który traciła wiele dystansu na prostej finiszowej). Jednak na Wielką Warszawską (przy rekordowym tempie i ostatniej ćwiartce 29,8”) okazało się to nieskuteczne. Z tego należy wnioskować, że Królowa Śniegu, szykowana głównie na Derby, nie jest koniem wybitnym, jakim może okazałaby siępokazując klasę i utrzymując wspaniałą formę przez cały sezon. W związku z tym, większe będą rozterki przy wyborze konia roku.

Z tego należy wnioskować, że KŚ była źle przeprowadzona w wyścigu. Jaką prędkość musiałaby rozwinąć, aby finiszując polem i omijając dużym kołem konie na zakręcie, minęła wszystkie konie?
To nie było wykonalne! Plasując się na 3 miejscu pokazała, że jest wspaniałym, walecznym koniem.
Gdyby jeździec miał więcej wyczucia i prawdopodobnie nie trzymał się kurczowo dyspozycji, miałaby szansę powalczyć o zwycięstwo. Nitisarę mogłą pokonać, a SL gdyby tylko dogoniła zapewne też by minęła, bo on wtedy staje.

Jedyne co można powiedzieć o wyniku WW to to, że SL miał ochotę pokazać swoje ogromne możliwości. Czy w przyszłości będzie mu się chciało tego nikt nie wie!

elwira 
administrator

Wysłany: Czw Paź 14, 2004 13:23   

FINISZ na Końskim Targu!

http://www.konski-targ.pl...k=pl&idnews=181
i
http://www.konski-targ.pl...yk=pl&idgal=30#

elwira 
administrator

Wysłany: Pią Paź 15, 2004 07:35   

Niespodzianka!

http://www.finisz.pl/res_show.php?id=313

Dyskusję o kalendarzu przeniosłam do działu PROPOZYCJE

elwira 
administrator

Wysłany: Czw Lut 10, 2005 14:07   

Wieczorem zapraszam do galerii na chwilę wspomnień o WW :)

http://www.finisz.pl/inde...=0&tem=1&gal=55

Dżami
Grupa I

Wysłany: Pią Lut 11, 2005 13:06   

Wspomnień czar :lol: :lol: :lol: :lol: Takich gonitw się nie zapomina :wink:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi