Forum dyskusyjne FINISZ.pl Strona Główna Forum dyskusyjne FINISZ.pl
kontakt z adminem redakcja @ finisz.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KOZIENIC

Kozienic 2000m
1. KARDINALE dż. P. Piątkowski 58 okulary
18%
 18%  [ 3 ]
2. INVISIBLE DUBAI dż. W. Szymczuk 60
12%
 12%  [ 2 ]
3. MAŁY KAPRAL dż. A. Reznikov 54
6%
 6%  [ 1 ]
4. SARSEN dż. M. Srnec 60
25%
 25%  [ 4 ]
5. FEODOR pr. dż. D. Shcherbakov 54
6%
 6%  [ 1 ]
6. GOLDEN TIROL pr. dż. A. Mazurkiewicz 60
25%
 25%  [ 4 ]
7. INTENS dż. T. Lukašek 54
6%
 6%  [ 1 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
kardi
Grupa IV

Wysłany: Śro Lip 27, 2011 20:41   KOZIENIC

Ktos , informowal ze w Kozienic pobiegnie 3 moze 4 konie niestety Kardi z powodu lejacej sie ropy z zatok nie wystartuje . Wlasciciel wywiera ogromna presje na trenerze zeby jednak biegala. Robi sie naprawde ciekawie , Intens bedzie wycofany, niestety widowisko na tym ucierpi . Zyczymy Kardi szybkiego powrotu do zdrowia, Intensowi oczywiscie tez.

adas 
Grupa I
Adaś

Wysłany: Śro Lip 27, 2011 22:32   

Kardi kolego , po co zdradzasz tajemnice o chorobie Kardinale .
Na koniach zarabia się , gdy wygrywają
Można tez zarobić gdy przegrywają .

pasjonat
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 27, 2011 22:49   Re: KOZIENIC

kardi napisał/a:
Ktos , informowal ze w Kozienic pobiegnie 3 moze 4 konie niestety Kardi z powodu lejacej sie ropy z zatok nie wystartuje . Wlasciciel wywiera ogromna presje na trenerze zeby jednak biegala. Robi sie naprawde ciekawie , Intens bedzie wycofany, niestety widowisko na tym ucierpi . Zyczymy Kardi szybkiego powrotu do zdrowia, Intensowi oczywiscie tez.

Kardi piszesz o tym samym trenerze o którym pisałeś, że szprycuje konie ( a przynajmniej Kardinale). To jak to jest? Trener szprycuje i jednocześnie nie chcę by jego koń biegał? To po co szprycuje? Nielogiczne.
Piszesz o lejącej się ropy z zatok Kardinale, ciekawe kto udziela ci takich informacji. Czy aby nie czerpiesz z tego samego źródła co pewien red. z pewnego tygodnika osiedlowego (bezpłatnego)? Tylko on tak nie cierpi Kardinale jak Ty i tylko on podobnie cieszy się z jej porażek czy niedyspozycji.
Z kontuzji czy niedyspozycji Intensa też się cieszysz?
Dziwni z was miłośnicy koni.
Może czekacie na pojedynek Sarsena z Goldem Tirolem? Jeden do jednego czy może Feodora na dokładkę? To dopiero będzie widowisko.

vera cruz
Grupa IV

Wysłany: Śro Lip 27, 2011 23:13   

Jestem pewny, że Kardinale pobiegnie. Te wszystkie informacje o jej chorobach to zwykłe mydlenie oczu. Wygra klacz albo może nawet Mały Kapral. Jak będzie sucho to rozdzieli je GT. Tym razem komisja weźmie do kontroli tylko zwycięzcę zwłaszcza jeśli nie będzie to Kardinale.

pasjonat
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 27, 2011 23:22   

Sucho raczej nie będzie, ale Sarsen też woli mokro.
Może sprawić niespodziankę.
Zagadkowy jest tez Feodor.
Mały Kapral może mieć już dość.
Według logiki (tłumaczenie po PTS) jeśli teraz Sarsen wygra lub będzie drugi nie powinni od niego pobierać próby, bo nie dawno pobierali. Prawda?
Ostatnio zmieniony przez pasjonat Śro Lip 27, 2011 23:24, w całości zmieniany 1 raz  

vera cruz
Grupa IV

Wysłany: Śro Lip 27, 2011 23:36   

Sarsen i Dubai I. są zgłoszone do KMET w Pradze. Wyścig jest za tydzień, to znaczy że w Kozienic raczej nie wystąpią, dlatego nie biorę ich pod uwagę. Feodor faktycznie jest bardzo tajemniczy. Zachęcam do typowania.
Mój typ: Mały Kapral/Kardinale - Golden Tirol - Feodor (pod warunkiem, że wystąpi tylko ta czwórka).

vera cruz
Grupa IV

Wysłany: Śro Lip 27, 2011 23:38   

Może znowu podrażnię czyjeś ambicje, ale moim zdaniem Intens miał w tym wyścigu walkowera. Z drugiej strony dla kariery ogiera to lepiej, że tu nie biegnie, za to wygra St. Leger.
Ostatnio zmieniony przez vera cruz Śro Lip 27, 2011 23:38, w całości zmieniany 1 raz  

pasjonat
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 27, 2011 23:42   

Oj, to faktycznie sieroco obsadzony wyścig będzie.
Bez Intensa, Sarsena i bez I.D.(start Kardinale niewiadomy).
Może się okazać, że będzie tylko G.T., Feodor i Mały Kapral.
No cóż, z pozytywów - łatwa "trójka" do wytypowania, wyścig trzech aktorów, może czterech.
Życzę Sarsenowi i I.D.sukcesów w Kmet. Trzymam kciuki za zajęcie dobrych miejsc.

pasjonat
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 27, 2011 23:49   

vera cruz napisał/a:
Może znowu podrażnię czyjeś ambicje, ale moim zdaniem Intens miał w tym wyścigu walkowera. Z drugiej strony dla kariery ogiera to lepiej, że tu nie biegnie, za to wygra St. Leger.

W pełni podzielam tę opinię. Z formą Intensa z Derby i przy miękkim torze jaki zapewne będzie, Intens wygrałby łatwo i z przewagą.
Z tego co pisał trener Ziemiański dla Intensa lepiej by było, żeby biegał w Kozienicach, gdyż to duży, masywny koń, trudny do utrzymania w dobrej kondycji wyścigowej (pamiętacie wiosną jak długo dochodził do pełni formy) i na pewno Kozienice by mu nie zaszkodziły, tylko uzupełniły i pozwoliły utrzymać formę z Derby przed St. Leger.
Niestety, konie wyścigowe, jak i sportowcy narażeni są na kontuzje w związku z często większymi przeciążeniami, niż może wytrzymać ich organizm. Oby niedyspozycja Intensa to nie było nic poważnego.

Maja 
Grupa III

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 11:01   

Wypowiedź tr Walickiego na www.torsluzewiec.pl "Kardinale - Moim zdaniem jest w gorszej formie i dyspozycji niż była wiosną. O tym czy wystartuje w niedzielę zadecyduje właściciel."

Wypowiedź właściciela:

http://bombawgore.pl/inde...id=236&Itemid=1

Borgial 2
Grupa III

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 17:17   

Chciałbym zapewnić, że Sarsen wystąpi w Nagrodzie Kozienic a nie w KMET, o czym wiadomo już od wtorku. Mam nadzieję, że w Pradze ktoś jednak będzie bronił polskich barw.
Nie wiem oczywiście, który koń wygra N. Kozienic, ale zapewne któryś z czwórki Feodor, Kardinale, Mały Kapral, Sarsen. Czarnym koniem może być Golden Tirol.

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 18:52   

Pozwolę sobie zabrać głos odnośnie nagrody Kozienic
Ponieważ zawsze staję po stronie teoretycznie słabszego.,a tu tr Walicki ,ze swoimi 12 końskimi nogami , wydaje się mocniejszy,myślę co powinien zrobić tr Wyrzyk.
Na font ,jak chce coś zdziałać musi iść Feodor i moim zdaniem ,nie dociągnie na 2000m jako pierwszy.Za nim nie patrząc na nic musi natychmiast iść Golden Tirol i patrzeć jakie jest tempo.Jeśli będzie słabe,natychmiast go zmienić i narzucic swoje mocne ,aby innych przydusić a szczególnie Kardinale ,by nie mogła oddać swego piorunującego finiszu.Sarsen powinien iść za nimi lub przynajmniej obok Kardinalne ai co bedzie to się zobaczy.
Tak samo ,jeśli konie Walickiego będą chciały dyktować tempo Golden Tirol nie powinien na to pozwolić.Po takim rozegraniu biegu wychodzi:
Golden Tirol w porządku do niego Karinale i któryś z koni Walickiego
Ale dlaczego na Goldenie ma jechać Mazurkiewicz ,czy on da radę go dobrze przeprowadzić ?-to moja wątpliwość
Wyścig zapowiada się niezle ,pod względem sportowym.

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 19:02   

No oczywiście zapomnialem o Sarsenie ,w Prezesa napędził stracha Kardinale ,ale tam za póżno ruszył do walki,tu nie jest bez szans

Forint 
Grupa II

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 19:19   

Koniofanie nie gniewaj sie,ale to co napisales nie ma nic wspolnego z taktyka wyscigowa.Przedstawiles to tak jak chcial bys to widziec ty,ale mysle ze wyscig bedzie rozegrany zupelnie inaczej.Jedyne mozliwe z tego co napisales to ewentualne prowadzenie Feodora,choc ja mysle ze powinien poprowadzic ID,gdyby Feodor probowal to robic za wolnym tempem.GT powinien isc 3 i jemu nie powinno zalezec na podkrecaniu tempa,bo to nie jest jego optymalny dystans,a wiec dla niego lepsze bylo by wolniejsze pierwsze 1000m.Czwarty pewnie bedzie szedl Kapral i czekal na ewentualna szanse na finiszu.Na dwoch ostatnich miejscach beda galopowac Kardinale i Sarsen,klacz bo ona najlepiej finiszuje idac z tylu,ale nie lubi gdy ktos jeszcze po prostej atakuje ja od pola.Tego moze probowac Sarsen,jesli bedzie szedl przed nia to ona go zaatakuje i bedzie mial wtedy mniejsze szanse.
Teoretycznie wygrac powinna Kadrinale,ale ja mysle ze niespodzianke moze zrobic malo tym razem liczony ID jesli po tym miekkim torze mocno poprowadzi.
Ostatnio zmieniony przez Forint Czw Lip 28, 2011 20:14, w całości zmieniany 1 raz  

vera cruz
Grupa IV

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 20:08   

Tr. A. Walicki:
"Kardinale - Moim zdaniem jest w gorszej formie i dyspozycji niż była wiosną. O tym czy wystartuje w niedzielę zadecyduje właściciel."
R. Zieliński:
"Kardinale...wygląda świetnie – wyrzeźbiona jak kulturystka, świeci się, je jak szalona - ma niesamowity apetyt. Skłaniam się ku startowi, bo klacz czuje się znakomicie".

To jak to w końcu jest? Kardinale jest w gorszej formie czy w znakomitej? Ktoś tu ściemnia. Kto i po co nie wiadomo?

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 20:15   

Mamy odmienne zdania
Ja starałem się spojrzeć na wyścig oczami tr.Wyrzyka i zastanawiałem się, co by było dla jego koni najbardziej optymalne.taki układ biegu dla niego to ideał, ale tr.Walicki nie spi i przygotuje swoja taktykę ,a tą sztukę posiadł przez lata doskonale.
Wyrzyk nie ma lepszych opcji bo:Golden Tirol musi biec po froncie lub w czubie inaczej będzie jak w Jurjewicza- ten koń tylko tak zwyciężał i jeśli pojedzie inaczej przegra on i Sarsen(bieg w Bratysławie pokazał ,że tak tylko może coś zrobić,należy obawiać się tylko ,czy wytrzyma 2000m).Jeśli nie przeciwstawia się czymś Walickiemu ,to po nich, a tylko GT jest ich atutem .Feodor będzie robił swoje i za nich roboty nie wykona.Gdybym był właścicielem GT wręcz bym nakazał taką jazdę ,bo w tym jego jedyna szansa na sukces,chyba że dostał za dużo w kość w Bratysławie i tu nie ma o czym mówić.

Forint 
Grupa II

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 20:19   

To dobrze Koniofanie ze nie jestes wlascicielem GT,bo on samej wytrzymalosci na dystansie 2000m ma mniej niz inne konie,moze je pobic szybkoscia,siedzac blisko,ale nie nadwyrezajac swoich sil w dystansie.

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 20:34   

Dyć przecież to mówię ,front lub czub ,jak się bieg ułozy a nie w koniach na dalszej pozycji i dżokej musi wyczuc tempo.

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 20:36   

Oglądnijcie wyścig w Bratysławie ,tam biegł ,tak jak by sam prowadził
Ostatnio zmieniony przez Koniofan Pią Lip 29, 2011 09:52, w całości zmieniany 1 raz  

Forint 
Grupa II

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 20:41   

Ten utalentowany jezdziec,ktory jest na nim w programie,ma duzy problem z jazda po froncie,bo jeszcze slabo czuje tempo,i to musi jeszcze bardzo poprawic.Po ciezkim torze,a na taki sie zanosi wyczucie tempa jest jeszcze wazniejsze niz po suchym,bo duzo latwiej zarznac konia w dystansie,mozna jeszcze dodac ze ciezki tor to jak by wydluzenie dystansu,co nie jest plusem,dla koni ktore preferuja ciut krotsze dystanse.
Konifanie nie porownuj wyscigow z Bratyslawy,bo tam jest zupelnie inny tor,a po za tym to kon moze biec tak jak mu przeciwnicy pozwalaja,no chyba ze jest lepszy od nich o kilometr.
Koniofanie jestes bardzo dobrym graczem,swietnie typujesz,ale na taktyce to sie nie znasz,wiec lepiej samo doradzanie jak rozgrywac wyscigi sobie odpusc.
Ostatnio zmieniony przez Forint Czw Lip 28, 2011 20:46, w całości zmieniany 1 raz  

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 20:48   

Wcześniej wyraziłem swoje obawy odnośnie jazdy.W takich biegach nie ma ,zmiłuj się ,doświadczenie i umiejętości to b.ważna rzecz.dziwię się Państwu Plawac ,albo walczę ,albo się poddaję.

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 20:55   

Muszę ci Forint powiedzieć jedną rzecz, powiedz mi jak bieg się ułoży ,albo jak zostanie faktycznie rozegrany , a ja Ci powiem co będzie na celowniku :mrgreen:

Forint 
Grupa II

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 21:01   

Bardzo prawdopodobnie ze tak jak napisalem wczesniej,ale zawsze mozna sie mylic,jesli ktos przyjmie bledne zalozenia i postanowi zrobic inaczej.

pawel.c 
Grupa II

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 22:37   

Prognoza pogody na najbliższe 3 dni raczej nie przewiduje opadów, nawet ma pokazać się słońce więc tor będzie wysychał.
Zwracam uwagę na wypowiedź trenera Walickiego, z której można wywnioskować, że forma Kardinale raczej, delikatnie rzecz biorąc, nie zwyżkuje. Właściciel klaczy mimo entuzjastycznych informacji na temat formy też przyznaje, że decyzję o dopuszczeniu Kardinale do wyścigu podjął w zasadzie w ostatniej chwili. Co z tego ? No właśnie. Wszystko zależy z kim klacz będzie się ścigać. Na razie nie wiadomo jakie konie ostatecznie staną na starcie i jaki będzie stan toru więc po co dzielić skórę na niedźwiedziu ? Poczekajmy do soboty, wtedy będzie więcej wiadomo.

vera cruz
Grupa IV

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 07:02   

...
Ostatnio zmieniony przez vera cruz Wto Sie 02, 2011 22:00, w całości zmieniany 2 razy  

ERIDION
Grupa II

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 14:01   ...KARDINALE NIE WYGRA KOZIENIC!

...Przyznam, że jestem wewnętrznie przekonany, że utalentowana klacz, jaką bez wątpienia była i jest KARDINALE...NIE WYGRA Nagrody Kozienic! Od razu dodam, że nie umiem wskazać tego jednego konia, który ją pokona, choć moje domysły najbliższe są (po wycofaniu mojego faworyta Intensa) obu ogierów trenera Walickiego, ale zwłaszcza MAŁY KAPRAL, który nie będzie finiszował z tak daleka jak w Derby...a dżokej Reznikov chętnie "zrewanżuje się" za odsunięcie od dosiadów na "królowej stajni"! INVISIBLE DUBAI może starać się wygrać gonitwę z m do m, po tym jak poprowadzi, co sugeruje Forint. Przypuszczam, że w takim przypadku...może też zaistnieć moja stara teoria spiskowa (W.Sz.-P.P. lub odwrotnie) zwłaszcza, że Nagroda Kozienic, to nie St. Leger ani W.W. a zapewne takie są ambicje właściciela małej ale walecznej i uroczej klaczy! :smile:
Przy całej mojej sympatii dla Adama Wyrzyka, tym razem nie bardzo wierzę w siłę Jego pupili, choć bardziej liczę ogiera GOLDEN TIROL niż SARSEN!
Zdecydowanie czarnym koniem pozostaje FEODOR, którego nawet zwycięstwo mnie nie zaskoczy, bo przecież, któż z nas zna FAKTYCZNE możliwości amerykańskich podopiecznych? :shock:
Typ: MAŁY KAPRAL - INVISIBLE DUBAI - KARDINALE - GOLDEN TIROL :shock:

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 14:50   

Z zainteresowaniem przeczytałem wypowiedż, Eridiona ,ale słusznie zauważa paweł.c należy "dać sobie na wstrzymanie" ,poczekać by ostatecznie wiedzieć jakie konie będą ostatecznie biec ,bo to nie jest na 100% pewne,czy nie będzie zmian jazdy (chodzi mi głównie o Mazurkiewicza),no i oczywiście ,jaki będzie stan toru .Wtedy dopiero należy podjąć ostateczną decyzję ,co grać-a my jesteśmy w gorącej wodzie kąpani.
Moim zdaniem b.ciekawy jest wyścig II w niedzielę,gdzie wystąpi aż 6 koni uczestników Derby i biegną konie,które wcale nie muszą być słabsze,tu wytypować ,to nie lada sztuka ,kto to zrobi-"stawiam duże piwo w małym kuflu" :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Koniofan Pią Lip 29, 2011 14:54, w całości zmieniany 1 raz  

vera cruz
Grupa IV

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 22:39   

...
Ostatnio zmieniony przez vera cruz Wto Sie 02, 2011 22:01, w całości zmieniany 2 razy  

Borgial 2
Grupa III

Wysłany: Sob Lip 30, 2011 01:44   

...
Ostatnio zmieniony przez Borgial 2 Wto Sie 02, 2011 20:27, w całości zmieniany 2 razy  

vera cruz
Grupa IV

Wysłany: Sob Lip 30, 2011 09:46   

Jak nie pisać o jego koniach, jeżeli są zapisane do wyścigów? A p. RZ ze swoimi problemami mnie nie obchodzi. Co do biegu o N. Kozienic to już dziś pewne, nie ma tylko Intensa. Dla graczy to dobra wiadomość. I jeszcze lepsza, że na GT pojedzie Lukasek. Będzie się działo!
Ostatnio zmieniony przez vera cruz Sob Lip 30, 2011 10:36, w całości zmieniany 1 raz  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi