Forum dyskusyjne FINISZ.pl Strona Główna Forum dyskusyjne FINISZ.pl
kontakt z adminem redakcja @ finisz.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KOZIENIC

Kozienic 2000m
1. KARDINALE dż. P. Piątkowski 58 okulary
18%
 18%  [ 3 ]
2. INVISIBLE DUBAI dż. W. Szymczuk 60
12%
 12%  [ 2 ]
3. MAŁY KAPRAL dż. A. Reznikov 54
6%
 6%  [ 1 ]
4. SARSEN dż. M. Srnec 60
25%
 25%  [ 4 ]
5. FEODOR pr. dż. D. Shcherbakov 54
6%
 6%  [ 1 ]
6. GOLDEN TIROL pr. dż. A. Mazurkiewicz 60
25%
 25%  [ 4 ]
7. INTENS dż. T. Lukašek 54
6%
 6%  [ 1 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
aga76
Grupa II

Wysłany: Wto Sie 02, 2011 22:03   

Oczywiście, że we czwartek wygra...Legia! :grin:
A 10 sierpnia Polska z Gruzją!
A potem z Meksykiem
I z Niemcami
I Euro nasze...
A potem to już koniec świata może być... :wink:
A nie, dopiero jak Airy (albo ktoś z jej Airowej rodziny Derby wygra:)
A wracając do tematu
Golden Tirol-Feodor-Sarsen
A tak w ogóle, to dotrwajmy "do" i "po" Kozienic w sportowym duchu rywalizacji. Każdemu uczestnikowi tej gonitwy życzę cudownych emocji, wygranej, bądź prawie wygranej;), przebieganej w zdrowiu i nadziejach na następne starty.

A współtowarzyszom naszych ostatnich deszczowo-fotograficznych niedoli, wspaniałej aury fotograficznej!

Aga

pepe dziobak 
Grupa IV

Wysłany: Wto Sie 02, 2011 22:43   

...
Ostatnio zmieniony przez elwira Wto Sie 02, 2011 22:44, w całości zmieniany 1 raz  

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Śro Sie 03, 2011 12:55   

Witam
Ten wyścig strasznie zelektryzował wyścigowców.I to nie z powodu sportowej rywalizacji koni ,lecz z powodu kim są ich właściciele.Z punktu widzenia gracza lub hazadzisty jest to zwykły bieg ,ze stawką 6 koni ,gdzie nie widać pieniędzy, by się obłowić.
Ja skupię się na stronie czysto sportowej i tak:
Pierwsza rzecz stan toru -zmienił się na l.elastyczny (chyba taki będzie jutro) i co to znaczy ,że wzrastają szanse Kardinale (lepiej finiszować po takim torze)
Ulgi wagi zmieniono na 55kg ,to i tak ok 6dł -to dużo
Z zapisu wychodzi ,że 3 konie tr Walickiego mają tu przewagę
Jeśli poprowadzi koń Walickiego ,to jego konie wygrają bieg ,Ale Feodor i Golden Tirol będą prawdopodobnie szukać rozwiazania siłowego,chcąc zamęczyć rywali tempem (przy wolnym biegu walkower dla Kardinale) i w tym ich szansa na zwycięstwo.Moim zdaniem najwięcej szans będzie miał koń biegnący jako 2-3 ,a jak się wyścig ułoży ,każdy musi założyc sobie sam i stąd wyciągnąć wnioski, kto wygra.Stawka jest wyrówwnana .
Pozdrawiam

Forint 
Grupa II

Wysłany: Śro Sie 03, 2011 13:42   

Koniofan widze ze nie czytasz mnie uwaznie,a szkoda,bo przyjeles zle zalozenia.GT i Feodor jesli poprowadza to nie zrobia tego na sile,bo to nie optymalny dla nich dystans.Przy rozegraniu na sile,moze zabraknac im wytrzymalosci.Jesli ktorych z nich sprobuje takiego rozwiazania(licze sie z tym tylko dla tego ze jezdzcy tych koni moga podyktowac takie tempo,bo za granica czesto rozgrywa sie takie wyscigi silowo)to w takim wypadku konie te nie odegraja zadnej roli w wyscigu.Duze szanse te konie maja gdy skroca sobie dystans,poprzez dosc wolne tempo na przyklad pierwszych 800metrow.
Ja spodziewam sie jednak ze silowe rozwiazanie zaproponuje ID,i to on poprowadzi.Mysle ze trenerowi Walickiemu mocne tempo bedzie pasowac dla wszystkich koni(no chyba ze ktorys z nich nie jest w pelni sil,to wtedy mocne tempo nie bedzie mu odpowiadac).
Przy wolnym wyscigu walkower to bedzie mial Golden a nie Kardinale,bo on jest najszybszy z tej stawki koni.
Nie wymieniam w tej stawce Sarsena,na ktorym bardzo lubilem jezdzic,on mial wygrany wyscig,gdyby odbyl sie on w niedziele,bo po tym blocku nie mial by przeciwnikow,a po suchym,moze byc mu ciezko.Wieczorkiem spytam sie,dzokeji biegaczy o obecny stan toru.

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Śro Sie 03, 2011 15:28   

Czytam uważnie ,nie martw się i wyciagam wnioski,ale jesli Feodor nie pójdzie na prowadzenie ,to mozna go już wycofać ,bo innym przypadku nie ma żadnych szans.Szczerbakow bedzie tak kombinować ,jak dojechać do mety.Jak za wolno to Kardinale juz wisi.Szymczuk ma dwie mozliwości ,wyjść przed niego lub jechać za nim i uderzyć w odpowiednim momencie ,ale Lukasek też nie będzie spał i będzie równiez chciał zajać miejsce w czubie .Nie wiemy dokładnie jakie dyspozycje wydadzą trenerzy i co zrobią dzokeje .Jednak na prowadzenie prawdopodobnie nie wyjdą Kardinale,Sarsen i Mały Kapral ,bo to by był dla nich samobój.A że widziałem tysiące wyścigów ,nie tylko w Polsce i wiem na co stać konie tu występujące ,moja wersja wydaje się być prawdopodobna

kardi
Grupa IV

Wysłany: Śro Sie 03, 2011 18:10   

Czy wyscig Kozienic tez mozna kupic?

ERIDION
Grupa II

Wysłany: Śro Sie 03, 2011 19:45   

kardi napisał/a:
Czy wyscig Kozienic tez mozna kupic?

...kupić NIE...ale można SPRZEDAĆ :evil: :!:

P.S. szczęśliwie, takich przypadków jest już coraz mniej...ale jeszcze bywają (chyba?)!

Forint 
Grupa II

Wysłany: Śro Sie 03, 2011 20:18   

To ja sprzedam,a kto kupi i ile zaplaci?

paulina.t 
Grupa I

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 16:42   

jestem pod wrażeniem jazdy Lukaška!!! Gratuluję - piękne widowisko:)

G.I.JOE 
Grupa III

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 16:56   

... to prawda,super wyścig i fenomenalna jazda dz.Lukaska
b r a w o !!!
Ostatnio zmieniony przez G.I.JOE Czw Sie 04, 2011 22:41, w całości zmieniany 3 razy  

Marxx
Grupa I

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 17:02   

Jakiś skrócony opis "na gorąco" dla pozbawionych możliwości oglądania na żywo?

Pozdrawiam
M.

paulina.t 
Grupa I

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 17:29   

wyścig prowadził Feodor, za nim ID oraz Mały Kapral, stawkę zamykała Kardinale. Wydawało się, że Feodor nie odda prowadzenia. Jednak mocno wysyłany Golden Tirol wygral gonitwę o długość łba. Trzeci MK :)

Lyskacz 
Grupa III

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 17:31   

A wiec tak marxx prowadził Feodor przed ID, Małym Kapralem, GT, Sarsenem i Kardinale. Na łuku GT poprawił pozycję na 3 miejsce a ID odpadł całkowicie. Feodor i MK bronili się przed GT, który w celowniku o łeb wyprzedził Feodora, a ten z kolei wyprzedził o szyję Małego Kaprala. Kardinale z końca doszła do nich z długością straty.

paulina.t 
Grupa I

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 17:32   

streszczenie totalne ale brakuje mi umiejetności sprawozdawczych

Marxx
Grupa I

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 17:42   

Dziękuję :) ..
Dziś niestety i Służewiec i TdP mam w wersji tekstowej :) ..
Pozdrawiam
M.

elwira 
administrator

Pomogła: 13 razy
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 19:24   

Gratulacje!

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 19:36   

Brawo
Wzorcowa jazda Lukaska,ale również gratulacje dla Szczerbakowa,B.dobrze rozegrał bieg ,choć zgubił start,wyszedł na prowadzenie i umiejętnie rozkręcał wyścig i był o włos od zwycięstwa.Przy takim rozegraniu i formie jeżdżców i koni, Kardinale nie miała nic do powiedzenia.Tu musiała ustawiać taktykę tr Kałuba ,jeszcze raz gratki ,Takie biegi aż się chce ogladać

witko
Grupa III

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 19:50   

można przygotować taktykę, ale trzeba też umieć ją zrealizować. brawa dla jeźdźca na Feodorze za wyczucie tempa. I to już po raz drugi!
a gratki oczywiście dla ekipy GT.
pozdrawiam

aga76
Grupa II

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 20:02   

I jeszcze, jeszcze dużo gratek dla Tirola! :grin:

Tampa Bay
Grupa III

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 22:03   

Lukasek ze Szczerbakowem pokazują naszym "specjalistom" jak można jeździć odważnie i jednocześnie skutecznie.Aż chce się oglądać takie widowiska co weekend.Brawa dla ekip dwóch pierwszych koni oraz dzielnego MK.

belenus
Grupa IV

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 22:39   

uzytkownik "dorpat" na zmdom:
A propos Kozienic, aby wszystko było szczerze i otwarcie i nie było zarzutów, że ktoś steruje grą. Nie chciałbym, aby po ewentualnym zwyciestwie Kardinale ktoś miał pretensje, że poinformowano go iż klacz jest w słabszej formie, chorowała i jej nie grał (a kilka osób spotkanych na miescie już mnie pytało jak naprawdę jest z Kardi). Aby nie było wątpliwości: (choć mogę się mylić, bo to tylko wyścigi i może okazać się, że Kardi będzie daleko, zwłaszcza, że nadal co 2-3 dni kilka kropelek jej z nosa leci - opinię Pani doktor, że nie ma to wpływu na wydolność jej organizmu już przytaczałem)
- w każdym razie ja nie podzielam opinii, która jest zamieszczona na torsluzewiec.pl, że Kardinale jest w słabszej formie (jeśli już to była w słabszej formie - w Prezesa TS, teraz jest w lepszej)
wygląda, je i galopuje fantastycznie
dziś rano - roznosiła ją energia, chodziła na dwóch nogach
moim zdaniem łatwo wygra wyścig o Nagrodę Kozienic
, choć zaznaczam, że to tylko moja opinia i mogę sie mylić

NADZIEJA UMIERA OSTATNIA

kardi
Grupa IV

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 22:57   

Chcialbym zacytowac wieszcza ,,miales chamie zloty rog"

pasjonat
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 23:01   

Brawo Golden!
Serdeczne gratulacje dla całej ekipy, świetnie rozegrany wyścig - taktycznie i strategicznie.
Czasami dwa to więcej, niż trzy.
Wyścig na 2000m został rozegrany przez milerów, tempo wyścigu też było pod nich .
Golden Tirol - w doskonałej (chyba szczytowej formie), świetna jazda Lukaska. Feodor też został przeprowadzony optymalnie.
Dobrze, że już mamy Kozienice za sobą.
Teraz "chwila" oddechu, by znów rozpętał się kolejny antagonizm przed St. Leger. A może jakimś cudem będzie spokojniej? Wszyscy wydają się być zmęczeni przepychankami, które miały miejsce przed Kozienicami. Sami widzicie, że wyścigi uczą pokory.
Ostatnio zmieniony przez pasjonat Czw Sie 04, 2011 23:02, w całości zmieniany 1 raz  

pasjonat
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 23:01   

kardi napisał/a:
Chcialbym zacytowac wieszcza ,,miales chamie zloty rog"

......"ostał ci się ino dług"

ERIDION
Grupa II

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 23:43   BRAWO GOLDEN TIROL!!!

Gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do wygranej Golden Tirola, choć sam dżokej Lukasek przysłużył się tu OGROMNIE! BRAWA!!!
...Tak jak przypuszczałem i przepowiadałem Kardinale nie wygrała tego wyścigu...ale nie sądziłem, że zajmie aż tak odległe miejsce! Wierzę, że to tylko chwilowy regres u klaczy, która po raz pierwszy w Polsce zajęła miejsce gorsze niż drugie i życzę, by Kardinale powróciła do swej szczytowej formy!!! Wtedy jej pojedynki z derbistą Intensem oraz innymi rywalami będą jeszcze bardziej emocjonującymi rozgrywkami niż ta dzisiejsza! Oby tak się stało dla dobra i popularyzacji polskich wyścigów i dla większych emocji sportowych...oraz totalizatorowych!
Tak sobie myślę, że gdyby Intens startował dziś, to zapewne odniósłby dosyć łatwe zwycięstwo! Niestety derbisty zabrakło...ale i tak było ciekawie!
KARDINALE WRACAJ DO PEŁNEJ DYSPOZYCJI NA KOLEJNE GONITWY!!!

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 23:59   

Nie ma ludzi bardziej zaślepionych swoimi końmi ,niż wlaściciele i trenerzy.Nie chce opowiadać o kabaretowej wręcz sytuacji, a było tak;moja rodzina posłuchała się będąc na wyścigach znanych trenerów jako ,że też byli z rodziny.A ja grałem swoje i rezultat był taki ,że oni grubo poprzegrywali ,a ja się śmiałem w kulak, bo mi wychodziły konie Sałagaja ,a był on wtedy na sztosie i nagrałem kupę pieniędzy.Kiedyś jeden terener mówi; ludzie nie pytajcie się mnie ,bo was mogę zdołować,gracze wiedzą lepiej niż ja ,które miejsca zajmą moje konie (a był to znany trener) i miał rację ,z tej prostej przyczyny,że trener nie ma takiej orientacji o wszystkich koniach jak dobry gracz i on do swoich koni podchodzi subiektynie ,z miłością i sercem ,a gra jest brutalna i weryfikuje wszystko.
Ostatnio zmieniony przez Koniofan Pią Sie 05, 2011 00:07, w całości zmieniany 2 razy  

zAdoZ
Grupa IV

Wysłany: Pią Sie 05, 2011 00:33   

Tampa Bay napisał/a:
Lukasek ze Szczerbakowem pokazują naszym "specjalistom" jak można jeździć odważnie i jednocześnie skutecznie.Aż chce się oglądać takie widowiska co weekend.Brawa dla ekip dwóch pierwszych koni oraz dzielnego MK.

z tym "co weekend" to bym nie przesadzał .. sorry ale rozżalony jestem że mi zrobili gonitwy w dzień jak nie mogłem obejrzeć

kostor 
Grupa II
YellonkY

Wysłany: Pią Sie 05, 2011 00:48   

pasjonat napisał/a:

Teraz "chwila" oddechu, by znów rozpętał się kolejny antagonizm przed St. Leger. A może jakimś cudem będzie spokojniej? Wszyscy wydają się być zmęczeni przepychankami, które miały miejsce przed Kozienicami. Sami widzicie, że wyścigi uczą pokory.

Przypuszczam, że Kardinale nie będzie w SL, więc i będzie spokojniej pewnie.

kardi
Grupa IV

Wysłany: Pią Sie 05, 2011 11:01   

Mysle ze Walicki w tym wyscigu rozdawal karty , nie chcial dyktowac tempa , wyscig byl robiony wolny pod M Kaprala. Kardi przy takim zalozeniu zostala skazana na pozarcie , szkoda ze znajac zalozenia wyscigu zostala przeprowadzona na koncu stawki.

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Pią Sie 05, 2011 11:10   

Większej głupoty, niż pisze Kardi ,nie widzialem.Walicki chciał coś zrobić w tym biegu ,ale mu to udaremniono super taktyką opracowaną przez tr.Kałubę ,którą wykonał w 100% Szczerbakow i żeby nie zgubił startu ,to by wygrał.To nie był wyscig (za krótko i za szybko) dla Kardinale.Lepiej żeby red. Zieliński słuchał życzliwych rad najlepszego trenera,jest jeszcze leszczyk w sprawach koni :mrgreen: i niech się nie obraża( na mnie) ,bo co mu z 4m Kardinale,prawda musi boleć -sorki
Ostatnio zmieniony przez Koniofan Pią Sie 05, 2011 15:05, w całości zmieniany 1 raz  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi