Forum dyskusyjne FINISZ.pl Strona Główna Forum dyskusyjne FINISZ.pl
kontakt z adminem redakcja @ finisz.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WIELKA WARSZAWSKA

WIELKA WARSZAWSKA 2600m
1. LEOPOLIS dż. S. Wasiutow 60
0%
 0%  [ 0 ]
2. IWONICZ dż. A. Reznikov 56
12%
 12%  [ 6 ]
3. SOLEY dż. E. Zahariev 56
0%
 0%  [ 0 ]
4. SOKÓŁ k. dż. M. Březina 60
2%
 2%  [ 1 ]
5. KARDINALE dż. P. Krowicki 58 okulary
2%
 2%  [ 1 ]
6. ELECTRA DEELITES dż. F. Diaz 54
12%
 12%  [ 6 ]
7. INTENS dż. T. Lukašek 56
51%
 51%  [ 25 ]
8. MAŁY KAPRAL dż. W. Szymczuk 56
4%
 4%  [ 2 ]
9. SARSEN dż. A. Turgaev 60
2%
 2%  [ 1 ]
10. HORTENSJA dż. G. Hind 54
4%
 4%  [ 2 ]
11. CAMERUN dż. P. Piątkowski 56
0%
 0%  [ 0 ]
12. RUTEN dż. M. Srnec 60
10%
 10%  [ 5 ]
Głosowań: 49
Wszystkich Głosów: 49

Autor Wiadomość
Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Sob Paź 15, 2011 22:59   

Dziś stan toru był 3,2, może Forint nam powie ,czy to prawda ,ze zawzięcie polewają tor? Bo jutro zapowiadaja słonecznie choć zimno i jak nie leją wody to rekord jest możliwy przy dobrym układzie biegu, jeśli Intens jest asem nad asy

Kamis 
Grupa IV

Wysłany: Sob Paź 15, 2011 23:32   

Koniofan napisał/a:
Forint mozna chyba rzec ,jak będzie Soley, to Kamis polej :mrgreen:

Moje typy na tą gonitwę: Intens-Hortensja/Camerun(na 2 miejsce-Kardinale?,Soley?)-Ruten/Iwowicz

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 00:17   

No jeszcze myslę nad WW popijam właśnie drinka z tequilli n adobry sen i niech tam zdradzę wam moją tajemnicę, co wymyśliłem , a są to dwa warianty i ciekawostktka
Zacznę od ciekawosttki
zakładajac,że Intens jest super i rozgrywa bieg na luzie i jest w formie - jest tylko jedna mozliwość ,że przegra ( niech się nie cieszą konkurenci z innego forum ,Kardinale i tak ma deki)
Scenariusz tego jest taki : wszyscy pilnuja Intensa i patrzą co zrobi ,a on zwalnia ,jedzie sobie spacerkiem ,a oni go pilnują :mrgreen:
tymczasem Hortensja ze zgrają koni szukających szczęścia z prowadzenia odskakuje gdzieś na 25-30 dł i co się dzieje Hortensja dojezdża ,bo Intens ją nie zdążył złapać (śmieciarskie konie oczywiście giną po drodze) i przychodzi porządek
Hortensja-intens
nie śmiejcie się ,tak przegrał Filipowski Czerkiesem do Czestrama ( za co powinien byc powieszony za j....) tam go odpuścili Czestrama chyba ze 200-300m
To się chyba tu nie stanie :mrgreen:
teraz serio
1 Intens-Hortensja dlaczego nie już wszystkich niespodziewanie Hortensja ogrywała
2 Intens-bez Hortensjini ...uwaga bez Iwonicza na drugim !!! bo tak szczerze to kogo ten Iwonicz ograł ? a co dalej pomyslcie...
Pozdrawiam - czy zadałem Wam trochę ćwieka ? :mrgreen:

Newmarket
Grupa I
stajnia wyscigowa

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 00:21   

Oj wez przestan cudowac, dzis kolezanka sie pytala co ma grac na WW to powiedzialam ze stajnie jesli siwa leci. Wymysliles haha geniuszu ty :mrgreen:

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 01:00   

Właśnie przyszedłem z szybkiego spaceru z psem Dudulem -ja do łóżka a on skrobie mi w drzwi ,ze chce iść wrrrrrrrrr.
Ale mówię Wam szron na trawie i nad ranem bedzie parę stopni mrozu
nikt mnie nie przekona ,rekordu nie bedzie ,tor elastyczny
Cześć idę spac ,bo już zona przegoniła mnie po sklepach -chwatit
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Koniofan Nie Paź 16, 2011 01:01, w całości zmieniany 1 raz  

Newmarket
Grupa I
stajnia wyscigowa

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 01:04   

spokojnoj noczi 8)

grzegorz 
Grupa IV

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 09:23   

Intens/kardinale/Iwonicz/Hortensja

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 09:42   

Entliczek pętliczek ,czy zawalczy Kardinaliczek ? Mozna powiedzić ,że ma dziś najlepszą jazdę ,bo dotychczas nie miała szczęścia do jeżdżców ,akurat na niej popełniałi staszne błędy
Trudno red Zieliński mnie pożre ,ale ja twierdzę ,że na tym torze i przy b.szybkim tempie nie odda swego świetnego finiszu i ten katarek u niej cały czas (choć to wyścigi , a ją lubię) .Przejście z wieku 3l na 4l dla klaczy nieraz jest dużą barierą ,mówiąc szczerze w zeszłym roku stawka koni było znacznie słabsza ,a tu mamy 2-ch rekordzistów toru.A Hortensja i Elecktra dały radę na 2400 m -polecą i na 2600m-najgorsze jest czy koń po przejściu dystansu 2000 m sobie radzi ,a one tak.
Już niedługo zobaczymy co będzie
Pozdrawiam życząc moc super emocji i wygranych oczywiście
Ostatnio zmieniony przez Koniofan Nie Paź 16, 2011 09:49, w całości zmieniany 2 razy  

Forint 
Grupa II

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 10:10   

Prawda jest taka ze kon leci tak jak mu pozwalaja przeciwnicy,i dlatego Camerunowi nie daje szans na pierwsza 6,podobnie jak Soleyowi.Camerun to trudny kon w prowadzeniu i strasznie wali sie w lewo,gdy przeciwnicy sa slabi i odpadaja to on moze od nich w reku odejsc i oprzec sie o kanat.Tu przeciwnicy mu na to nie pozwola,dlatego na platne praktycznie nie ma szans.
Z tym torem to chyba robicie zle zalozenia,w nocy nawet jak byl przymrozek to go jeszcze utwardzil,a wczoraj pomimo 3,2 byl bardzo szybki,o czym swiadcza bardzo dobre cwiartki w wyscigach.Wedlug mnie dzis bedzie podobnie i przy mocnym tempie i silowym rozegraniu przez Intensa rekord jest mozliwy.Najlepiej samemu sprawdzic stan toru,przechodzac kawalek po samej nawierzchni.Intensa musze jeszcze dokladnie obejrzec na padoku,bo ogladajac go jak wracal z toru,mialem wrazenie ze jest lekko gruby,ale siedzac na innym koniu,moglem ulec mylnemu wrazeniu.

Verrocchio 
Grupa III

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 14:36   

jeszcze warszawskiej nie było a ja już mogę pogratulować organizatorom za standardowy fatany (żeby nie powiedzieć mocniejszyc słów) przekaz przez internet najważniejszych gonitw w sezonie!!! Pytanie czy warszawska wogole obejrze czy tak jak w calderona urywane 600m ;(((( (cóż dobre i to)
I z czym my do europy!!!

Verrocchio 
Grupa III

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 15:33   

(jednak dało się obejrzeć ;)

Ogromne GRATULACJE !!!! dla wszystkich którzy przyczynili sie do sukcesu INTENSA!!!!! -- coś niesamowitego!
Piękny wyścig, gratulacje należą sie także Camerunowi i Piotrowi Piatkowskiemu ;)

Newmarket
Grupa I
stajnia wyscigowa

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 15:47   

Rekord toru ponownie, brawo Krzysiu i connections :)

polop 
Grupa IV

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 16:15   w.w

mamy konia,,,1 w r.p. a dotego... miał szczescie do hodowcy ,,,trenera ...dzokeja...poprostu polski secretariat wygrywał jak chciał ...robił wszystkich jak bocian żabke....gratulacje czapki z głów...pozdrowienia

Newmarket
Grupa I
stajnia wyscigowa

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 16:43   

polop napisał/a:
.robił wszystkich jak bocian żabke.

eee juz tego nie mow, bo ja jestem posiadaczem zdjecia Zabki z Bocianem wlasnorecznie wykonanego w 2003 chyba :)

Kamis 
Grupa IV

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 17:09   

Intens pokazał klasę:)Gratulacje
Porządek wygrany więc tylko się cieszyć:)

LANGFUHR 
Grupa I
Krew to sok...

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 17:11   

Brawo Intens!

Koniofan 
Kategoria B

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 18:22   

Szczere gratulacje
Intens to koń fenomen !!!

elwira 
administrator

Pomogła: 13 razy
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 18:50   

Gratulacje!
Przepiękne zwycięstwo potwierdzające ogromną klasę tego wspaniałego konia.
Brawo.

elwira 
administrator

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 20:05   

http://warszawa.gazeta.pl...__ZDJECIA_.html

dadanka
Grupa III

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 20:42   

czy to wtargniecie mialo miejsce jakos w czasie WW? bo mialam wrazenie ze widze jak jakis facet przeskakuje przez ogrodzenie

ERIDION
Grupa II

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 21:33   ...SUPER INTENS!!!

BRAWA! BRAWA! BRAWA!
Tego, że tegoroczną Wielką Warszawską wygra SUPER INTENS można było się spodziewać już od wielu tygodni...ale tego, że galopując pięknie i swobodnie ustanowi nowy rekord toru na Służewcu, kolejny w swej karierze, nie można było być pewnym, a jednak...!!!
Wielkie gratulacje dla wszystkich osób związanych z treningiem i sukcesami tego niesamowitego, jak na Polskę, rumaka!
Osobiście, oczekuję i nie mogę się już doczekać przyszłorocznych, mam nadzieję GŁÓWNIE zagranicznych startów SUPER INTENSA, bo aż żal byłoby nie sprawdzić jego klasy na tle europejskich rywali!!! W Polsce jest najlepszy i chyba NIKT w to nie wątpi!!!

Niezależnie od pewnego i oczekiwanego sukcesu podopiecznego Trenera Roku 2011, serdecznie gratuluję wszystkim osobom, które przyczyniły się do wspaniałego występu i pewnego drugiego miejsca zajętego przez ogiera CAMERUN! BRAWA! Przez wiele miesięcy słyszało się o tym, że ten koń był szykowany właśnie do startu w WW i w pełni potwierdził wspaniałe przygotowanie! Uważam, że ten wynik zasługuje na wielkie uznanie, zwłaszcza w kontekście kolejnych zwycięstw, które ogier odnosił przygotowując się do jego gonitwy roku! WIELKIE BRAWA dla trenera Nowakowskiego i dżokeja Piątkowskiego!

...a teraz troszkę o mniej udanych, według mnie występach...
Najbardziej zawiodły mnie obie młode klacze :cry: HORTENSJA nawet nie podjęła próby rozgrywania gonitwy z silnymi ogierami i absolutnie nie liczyła się w rozgrywce! ELECTRA nie oddała, jak na wiosnę, błyskotliwego finiszu...i w efekcie rywalizację klaczy wygrała, dla mnie całkowicie nieoczekiwanie ale cóż, jedyna starsza - KARDINALE!!! Brawo za ten wynik, zwłaszcza, że prawdopodobnie była to już ostatnia gonitwa w karierze tej znakomitej klaczy, której często tak niewiele brakowało do odniesienia znaczących sukcesów!
Troszkę mniej ale jednak, zawiódł mnie IWONICZ! Czwarte miejsce, a w szczególności końcowa utrata trzeciego miejsca na rzecz stajennego towarzysza zaskoczyło mnie. Oczywiście, sam tłumaczę sobie tę porażkę ryzykiem, które dżokej-czempion 2011 podjął próbując dotrzymać kroku KONIA ROKU 2011, biegnąc z nim przez większość dystansu niemal łeb w łeb. Ta taktyka okazała się na tyle zgubna, że ogier na końcówce zaczął słabnąć i stracił nawet trzecie miejsce! BYWA! Pomimo tego lekkiego zawodu ze strony Iwonicza, wyrażam duże słowa uznania dla dżokeja Reznikova za podjęcie powyższej próby nawiązania walki z Intensem! BRAWA!
Z żalem patrzyłem też na ostatni start w karierze derbisty, który przez wiele miesięcy był moim służewieckim pupilem. RUTEN dobiegł ostatni i niezbyt wesoło żegna się z torem! Teraz czekam na wspaniałe źrebaki po tym ogierze!

P.S. ...w świetle dwóch powyższych tegorocznych pożegnań, nasuwa mi się sugestia (choć sam wiem, że nierealna), by wkrótce połączyć ze sobą dwójkę służewieckich rywali: KARDINALE- RUTEN ...a w kontekście nietypowych układów pomiędzy ich właścicielami wymyśliłem nawet nazwę dla ewentualnego ogierka: KARDYNAŁ RICHELIE :wink:

adas 
Grupa I
Adaś

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 21:57   

Brawo INTENS .
Mamy nowy rekord toru na dyst 2 600 m
Cieszmy się wszyscy ,że mamy w Polsce takiego Sekretariata .
Pogoda wspaniała , stan toru odpowiedni dla wszstkich .
Organizator z dużym rozmachem zorganizował Jesienna Galę .
Mam nadzieje ,że w przyszłym sezonie wyeliminuje błędy i niedociągnięcia typu:
amatorska praca spikerów , awarie sprzętu nagłaśniającego i zasilania elektrycznego .

Gratulacje dla Romana Piwko , Tomasza Lukaska , Krzysztofa Ziemiańskiego , koniuszego Leona i wszystkich pracowników st Niespodzianka .

elwira 
administrator

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 21:59   

ED wyglądała na padoku słabo, ale i tak dużo lepiej od Kardinale (matowa, kudłata).
Zdecydowanie na plus wyróżniała się na padoku Hortensja, ale to tylko tam, bo na zielonym nie zaistniała. Konie Walickiego jak zwykle w wysokiej formie - wszystkie na płatnym, nawet Kardinale - z wyglądu koń w zdecydowanie najsłabszej kondycji - był w stanie pokonać najlepsze 3l. klacze na torze.
Najmilszym akcentem ze strony publiczności, żegnającym Rutena, były oklaski jak schodził z toru i łzy w oczach sprowadzającej go dziewczyny.
Ostatnio zmieniony przez elwira Pon Paź 17, 2011 10:32, w całości zmieniany 2 razy  

Borgial 2
Grupa III

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 23:08   

Drogi Eridionie, dziękuję w imieniu Rutena za (duchowe) wspieranie go na forum i nie tylko. Mnie także było żal, że Ruten nie zakończył kariery w lepszym stylu, ale może trzeba spojrzeć na jego udział w WW trochę inaczej. Miłośnikom tego ogiera należy się ode mnie i od trenera kilka słów wyjaśnienie. Tegoroczny sezon zaczął się dla Rutena nie najlepiej. Najpierw zaskoczył nas in minus w Nagrodzie Golejewka. Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że niezwykle mocno odczuł infekcję, jakiej na początku roku nabawił się (tak jak niemal wszystkie konie Adama) od sprowadzonego z Irlandii dwulatka. Ruten do tej pory nigdy nie chorował, nie miał nawet najmniejszego urazu (nie licząc chwilowego mięśniochwatu w wieku 2 lat). To był jeden z najzdrowszych koni na torze. Dopiero po nieudanym wyścigu w Bratysławie natychmiast poddaliśmy go badaniom, które wykazały, że ogier miał krwotok wewnętrzny. Jego powodem była najprawdopodobniej owa zimowa infekcja, być może nie do końca wyleczona. Chcieliśmy go wycofać z toru, lecz decyzja miała zapaść po leczeniu i treningach, ewentualnie po kontrolnym wyścigu, którym okazał się wyścig St. Leger. Po tym biegu Ruten czuł się świetnie, a jego forma, jak mówił trener, z tygodnia na tydzień rosła. Postanowiliśmy z Adamem, że ostatnim wyścigiem w karierze naszego siwka będzie Wielka Warszawska. Nie "sadziliśmy się". Chcieliśmy, żeby ogier wziął udział w tym wyścigu i właśnie w takim dniu pożegnał się z warszawską publicznością, która zawsze wspaniale go dopingowała. Konie w tym biegu dwukrotnie mijają metę. Założenie było takie, że Ruten po przebiegnięciu kilkuset metrów pierwszy minie celownik, a potem pobiegnie własnym tempem, na jakie będzie go stać. Miejsce w tym wszystkim było mniej ważne, choć zależało nam oczywiście na jak najlepszym wyniku. Nie przewidzieliśmy niestety, że nasz siwek będzie musiał zostać wstrzymany przez dżokeja po wpadnięciu w jakiś dołek. Ruten schodził z toru lekko kulejąc (nie mamy też pewności, czy nie miał krwotoku). Na szczęście, jak powiedział mi Adam Wyrzyk, ogier czuje się dobrze, choć pewność co do stanu jego zdrowia będziemy mieć za 2-3 dni. Ruten to nie jest dla nas zwykły koń. To OSOBOWOŚĆ. Ci, którzy stykali się z nim na co dzień, wiedzą, co mam na myśli. Tę jego wyjątkowość, rodzaj końskiej charyzmy, charakter podkreślali wszyscy, zarówno w Polsce jak i za granicą. Mam nadzieję, że jako ojciec spisze się co najmniej tak samo dobrze, jak zawodnik w latach 2008-2010. Decyzja, gdzie będzie krył, zapadnie w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Najpoważniejsze propozycje mamy z Czech i Słowacji. Mnie zależy bardzo, żeby najpierw krył w Polsce. W imieniu właścicieli chciałbym serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy kibicowali naszemu siwkowi!
Ostatnio zmieniony przez Borgial 2 Pon Paź 17, 2011 22:45, w całości zmieniany 2 razy  

elwira 
administrator

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 23:49   

Foto
http://www.facebook.com/m...=1&l=c0ff386c57

fio
Grupa IV

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 00:09   Ruten

Tak, my, wraz z mężem przyszliśmy dzisiaj na Służewiec po to, żeby osobiście oklaskać Rutena ostatni raz. I wiem, że nie byliśmy jedyni, bo spotykani, obcy ludzie mówili to samo. Należy się ukłon właścicielom, że zrobili Rutenowi takie pożegnanie z torem. Ruten pokazał się, biegł dzielnie. Kiedy przebiegał na pierwszej prostej wydaje mi się, że chyba cała widownia właśnie mu klaskała, my w każdym razie klaskaliśmy i wszyscy wokół nas też. Czekamy teraz na dzieci Rutena.

elwira 
administrator

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 00:31   

ecosse
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 07:22   

post usunięty przez admina
ecosse vel pasjonat = zero honoru
Ostatnio zmieniony przez elwira Pon Paź 17, 2011 10:40, w całości zmieniany 1 raz  

ko0mpel 
Grupa II
kocham polankę

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 07:56   

Ecosse, myślę, że to zbyt surowe słowa.
Ruten fajnie wyglądał na padoku, a niebezpieczeństwo dla niego stanowiła, jak pokazał wyścig, źle sprawdzona przed wyścigiem bieżnia.
Szkoda, że nie odbyło się po biegu dodatkowe pożegnanie Rutena na padoku (tak jak żegnaliśmy Hipcia).
Na zawsze pozostanie mi w oczach widok Rutena wyłażącego z maszyny startowej!
A potem, po podniesieniu na grzbiecie tylu kilogramów, ukończenie WW na dobrym 4 miejscu.
Cóż to za wspaniały, waleczny koń!
Wszystkiego najlepszego, Ruteniku. Wielu sukcesów w hodowli i wielu równie wspaniałych jak Ty, potomków. :smile:

No i tak się przejęłam Rutenem, że zaniedbałam pogratulować trenerowi, dżokejowi, właścicielowi, a przede wszystkim Intensowi - kolejnego przepięknego startu, pobicia rekordu i wspaniałego zwycięstwa, co niniejszym odrabiam.
Gratuluję! :smile:
Ostatnio zmieniony przez ko0mpel Pon Paź 17, 2011 07:59, w całości zmieniany 2 razy  

Borgial 2
Grupa III

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 09:07   

Ecosse nic nie zrozumiał z moich wyjaśnień. Prawdopodobnie nie chciał zrozumieć. Gdyby organizatorzy zaproponowali pożegnanie Rutena z publicznością na padoku, na pewno nie wystąpiłby w wyścigu. Nikomu na tym nie zależało, a już szczególnie nikomu nie zależało na jakichś wyimaginowanych fotkach, których Ruten ma wystarczająco dużo zrobionych w dużo sympatyczniejszych okolicznościach. Zdrowie Rutena ani przez moment nie było zagrożone bardziej niż innych koni. Zdaniem trenera Ruten przed wyścigiem czuł się znakomicie, co zresztą widać było na padoku. Trochę więcej empatii proszę.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi