Start » Prezentacje » Strony internetowe » „Equus-Sanus” nowa jakość w opiece nad końmi

„Equus-Sanus” nowa jakość w opiece nad końmi

data publikacji: 09.01.2013, 12:17  |  autor: elwira  |  źródło: equus-sanus.pl   |  liczba komentarzy: 0

equus-sanus.pl

equus-sanus.pl
Mazowszu rusza pierwsze w województwie centrum rehabilitacji koni Equus- Sanus

Na Mazowszu rusza pierwsze w województwie centrum rehabilitacji koni Equus- Sanus. Inaugurację placówki specjalizującej się w profesjonalnej fizykoterapii oraz rehabilitacji koni przewidziano na 1 lutego 2013 roku.

 Już niespełna miesiąc dzieli nas od inauguracji działalności centrum rehabilitacji Koni Equus Sanus. To nowa jakość w opiece nad końmi w stałym obciążeniu treningowym, wymagających zabiegów profilaktycznych, jak również fizjoterapii pourazowej.

 „Nasza oferta skierowana jest do właścicieli koni sportowych. Zajmujemy się fizjoterapią koni w treningu skokowym, wkkw, ujeżdżeniowym, rajdowym, jak i tych w treningu wyścigowym. Equus-Sanus zajmować się będzie także rehabilitacją koni po przebytych zabiegach/operacjach, wymagających szczególnej opieki zarówno fizjoterapeutycznej jak również dietetycznej. Zapewniamy warunki pozwalające na przyjmowanie koni wymagających regeneracji w treningu przed nowym sezonem startowym”- wyjaśnia mgr inż. Magdalena Sobczyńska - Wołejszo.

Zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane są zarówno w Porębach Starych koło Mińska Mazowieckiego, jak również w stajni klienta. W ofercie dostępne są magnetoterapia, terapia zimnem, terapia ciepłem (podczerwień oraz promieniowanie widzialne), masaż oraz stretching. Zabiegi są wykonywane po konsultacji oraz w porozumieniu z lekarzem prowadzącym. Equus-Sanus współpracuje również z laboratorium VetRegen, wraz z

którym oferujemy kompleksową terapię oraz rehabilitację koni, u których wykonano zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych.

 Stawiając na dobro koni znajdujących się pod nasza opieką współpracujemy z lekarzami weterynarii z całej Polski. Wśród nich są m.in. lek. wet. Maria Adamowicz, lek. wet. Mateusz Hecold, lek. wet. Jerzy Kemilew oraz lek. wet. Ludmiła Strypikowska.

 Equus-Sanus dysponuje zapleczem infrastrukturalnym koniecznym do rehabilitacji koni. Do dyspozycji pacjentów są m.in. hala z podłożem kwarcowym, solarium, wewnętrzna myjka z ciepłą wodą oraz przestronne boksy o wymiarach 4x4 m.

 

Kontakt:

Magda Sobczyńska-Wołejszo

magda@equus-sanus.pl

+48 609 744 970

http://equus-sanus.pl/

 

O mnie:

 Magdalena Sobczyńska – Wołejszo

 „Moja fascynacja końmi trwa nieustanie od dzieciństwa. Przygoda z jeździectwem rozpoczęła się w LKJ Aga. Lata licealne spędziłam na Wyścigach Konnych Służewiec i w KJ Legia - Kozielska. Obecnie przygotowuję moją klacz Inganę do konkurencji WKKW pod okiem Agnieszki Romszyckiej i Jurka Krukowskiego. Od samego początku fascynowałam się koniem jako istotą żywą a nie tylko narzędziem do odnoszenia sukcesów w sporcie. Dlatego ważna jest dla mnie zarówno praca pod siodłem jak również wszystko to co może wspomóc konia podczas treningu. Ukończyłam AWF w Warszawie z tytułem magistra pisząc pracę o wpływie konia na stan psychofizyczny człowieka. Studia te pozwoliły mi zrozumieć jak należy pracować z koniem traktując go jak sportowca. Ciągły niedosyt wiedzy o koniach skłonił mnie do rozpoczęcia studiów na UP w Lublinie na specjalności: Hodowla i użytkowanie koni. Pracę inżynierską obroniłam w Katedrze Anatomii i Histologii Zwierząt. Obecnie jestem w trakcie badań do mojej pracy doktorskiej z zakresu fizjologii wysiłku koni w treningu wyścigowym. W trakcie studiów stale poszerzałam swoją wiedzę dotyczącą koni, odbyłam praktyki w Szpitalu Koni Służewiec. Uczestniczyłam w konferencjach i szkoleniach z zakresu fizjologii koni i fizjoprofilaktyki. Ukończyłam dwa stopnie kursu masażu i stretchingu koni (I - II Level Equine Massage & Stretching) prowadzonego przez Lee Hollen. Obecnie zajmuję się fizjoterapią koni oraz monitorowaniem treningu sportowego.”